plasma_applet_clock - en to gl translation catalogue (5 entries)

en: Appearance
gl: Aparencia

[ctx: @info:tooltip]
en: Current time is %1; Current date is %2
gl: Hora actual: %1; data actual: %2.

en: Show seconds hand
gl: Amosar a agulla dos segundos

en: General:
gl: Xeral:

en: Show time zone
gl: Amosar o fuso horario
