plasma_applet_lockout - en to gl translation catalogue (20 entries)

en: General
gl: Xeral

[ctx: Heading for a list of actions (leave, lock, switch user, hibernate, suspend)]
en: Show actions:
gl: Amosar as accións:

en: Logout
gl: Saír

en: Shutdown
gl: Apagar

en: Reboot
gl: Reiniciar

en: Lock
gl: Trancar

en: Switch User
gl: Cambiar de persoa usuaria

en: Hibernate
gl: Hibernar

[ctx: Suspend to RAM]
en: Sleep
gl: Durmir

en: Lock the screen
gl: Trancar a pantalla

en: Switch user
gl: Cambiar de persoa usuaria

en: Start a parallel session as a different user
gl: Comezar unha sesión paralela cunha persoa usuaria distinta.

en: Shutdown…
gl: Apagar…

en: Turn off the computer
gl: Apagar o computador

en: Restart…
gl: Reiniciar…

en: Reboot the computer
gl: Reiniciar o computador

en: Logout…
gl: Saír…

en: End the session
gl: Rematar a sesión

en: Sleep (suspend to RAM)
gl: Suspender (en memoria)

en: Hibernate (suspend to disk)
gl: Hibernar (suspender en disco)
