krunner_locationsrunner - en to gl translation catalogue (5 entries)

en: Finds local directories and files, network locations and Internet sites with paths matching :q:.
gl: Atopa cartafoles e ficheiros locais, lugares na rede e sitios de Internet que teñan rutas que casen con :q:.

en: Open %1
gl: Abrir %1

en: Launch with %1
gl: Iniciar con %1

en: Go to %1
gl: Ir a %1

en: Send email to %1
gl: Enviar un correo a %1
