kcmcolors - en to gl translation catalogue (190 entries)

en: Unable to create a temporary file.
gl: Non é posíbel crear un ficheiro temporal.

en: Unable to download the color scheme: %1
gl: Non é posíbel descargar o esquema de cores: %1

en: This file is not a color scheme file.
gl: Este ficheiro non é un ficheiro de esquema de cores.

en: Failed to create 'color-scheme' data folder.
gl: Non foi posíbel crear o cartafol de datos «color-scheme» (esquema de cores).

en: Failed to copy color scheme into 'color-scheme' data folder.
gl: Non foi posíbel copiar o esquema de cores no cartafol de datos «color-scheme».

en: Color scheme installed successfully.
gl: O esquema de cores instalouse correctamente.

note: i18n: ectx: label, entry (colorScheme), group (General)
en: Color scheme name
gl: Nome do esquema de cores

note: i18n: ectx: label, entry (accentColor), group (General)
en: Accent color
gl: Cor de énfase

note: i18n: ectx: label, entry (lastUsedCustomAccentColor), group (General)
en: The last used custom accent color before user switched to wallpaper generated color or default color
gl: A última cor de énfase que se usou antes de que a persoa usuaria cambiase a unha cor xerada polo fondo ou á cor predeterminada.

note: i18n: ectx: label, entry (accentColorFromWallpaper), group (General)
en: Whether accent color from wallpaper should be applied
gl: Se aplicar unha cor de énfase do fondo.

en: Utility to edit and create color schemes
gl: Ferramenta para editar e crear esquemas de cores.

en: Utility creation
gl: Creación da ferramenta.

en: KCM code (reused in here)
gl: Código de KCM (reusado aquí).

en: Scheme to edit or to use as a base.
gl: Esquema para editar ou usar como base.

en: Show 'Apply' button that saves changes without asking (unlike 'Save As' button)
gl: Amosar un botón de «Aplicar» que garda os cambios sen preguntar (a diferencia do botón «Gardar como»)

en: Makes the dialog transient for another application window specified by handle
gl: Fai que o diálogo sexa transitorio para a xanela doutra aplicación indicada mediante asa

en: Scheme not found, falling back to current one.
gl: Non se atopou o esquema, volvendo ao actual.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: Window text on Window Background
gl: Texto da xanela no fondo da xanela.

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Window text
gl: Texto da xanela

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton)
en: Button text on Button Background
gl: Texto do botón sobre fondo de botón.

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: Push Button
gl: Botón

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection0)
en: Selection Normal Text against Selection Normal Background
gl: Vista de escolla normal contra fondo de escolla normal.

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSelection0)
en: Selected text
gl: Texto escollido

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection3)
en: Selection Link Text against Selection Normal Background
gl: Texto de ligazón de selección sobre fondo normal de selección.

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSelection3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelView3)
en: link
gl: ligazón

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection4)
en: Selection Visited Text against Selection Normal Background
gl: Texto de escolla visitada contra fondo de escolla normal.

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSelection4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelView4)
en: visited
gl: visitada

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection2)
en: Selection Active Text against Selection Normal Background
gl: Texto de escolla activa contra fondo de escolla normal.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection1)
en: Selection Inactive Text against Selection Normal Background
gl: Texto de escolla inactiva contra fondo de escolla normal.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection5)
en: Selection Negative Text against Selection Normal Background
gl: Texto negativo de escolla contra fondo de escolla normal.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection6)
en: Selection Neutral Text against Selection Normal Background
gl: Texto neutro de escolla contra fondo de escolla normal.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection7)
en: Selection Positive Text against Selection Normal Background
gl: Texto positivo de escolla contra fondo de escolla normal.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView0)
en: View Normal Text against View Normal Background
gl: Vista do texto normal contra o fondo normal.

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelView0)
en: Normal text
gl: Texto normal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView3)
en: View Link Text against View Normal Background
gl: Vista do texto de ligazón fondo normal.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView4)
en: View Visited Text against View Normal Background
gl: Vista de texto visitado contra fondo normal.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView2)
en: View Active Text against View Normal Background
gl: Vista do texto activo contra fondo normal.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView1)
en: View Inactive Text against View Normal Background
gl: Texto inactivo de vista sobre fondo normal de vista.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView5)
en: View Negative Text against View Normal Background
gl: Vista de texto negativo contra fondo normal.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView6)
en: View Neutral Text against View Normal Background
gl: Vista de texto neutro contra fondo normal.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView7)
en: View Positive Text against View Normal Background
gl: Vista de texto positivo contra fondo normal.

en: Varies
gl: Varios

en: Normal Background
gl: Fondo normal

en: Alternate Background
gl: Fondo alternativo

en: Normal Text
gl: Texto normal

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Text
gl: Texto inactivo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Text
gl: Texto activo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Link Text
gl: Texto de ligazón

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Visited Text
gl: Texto de ligazón visitada

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Negative Text
gl: Texto negativo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Neutral Text
gl: Texto neutro

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Positive Text
gl: Texto positivo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Focus Decoration
gl: Decoración do foco

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Hover Decoration
gl: Decoración ao cubrir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Color set:
gl: Conxunto de cores:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, colorSet)
en: Colorset to view/modify
gl: O conxunto de cores a ver/modificar.

[ctx: color-sets]
note: i18n: 'Common' here means &quot;frequent/not rare&quot;, not &quot;shared&quot; i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Common Colors
gl: Cores comúns

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: View
gl: Vista

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Window
gl: Xanela

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Button
gl: Botón

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Selection
gl: Selección

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Tooltip
gl: Indicación emerxente

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Complementary
gl: Complementario

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Header
gl: Cabeceira

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: New Row
gl: Nova fila

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: View Background
gl: Ver o fondo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: View Text
gl: Ver o texto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Window Background
gl: Fondo da xanela

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Window Text
gl: Texto da xanela

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Button Background
gl: Fondo do botón

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Button Text
gl: Texto do botón

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Background
gl: Fondo da escolla

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Text
gl: Texto escollido

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Inactive Text
gl: Texto escollido inactivo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Tooltip Background
gl: Fondo de indicación emerxente

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Tooltip Text
gl: Texto de indicación emerxente

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar
gl: Barra de título activa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar Text
gl: Texto da barra de título activa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar Secondary
gl: Secundaria da barra de título activa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar
gl: Barra de título inactiva

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar Text
gl: Texto da barra de título inactiva

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar Secondary
gl: Secundaria das barras de título inactivas

en: Options
gl: Opcións

en: Colors
gl: Cores

en: Disabled
gl: Desactivado

en: You have unsaved changes. Do you really want to quit?
gl: Ten cambios sen gardar. Seguro que quere saír?

en: Unsaved changes
gl: Cambios sen gardar

en: Save Color Scheme
gl: Gardar o esquema de cores

en: &Enter a name for the color scheme:
gl: &Insira un nome para o esquema de cores:

en: A color scheme with that name already exists.
    Do you want to overwrite it?
gl: Xa existe un esquema de cores con ese nome.
    Quere sobrescribilo?

en: You do not have permission to overwrite that scheme
gl: Non ten permiso para sobrescribir ese esquema

en: Error
gl: Erro

en: Inactive
gl: Inactivo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Color:
gl: Cor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Intensity:
gl: Intensidade:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, colorBox)
en: Disabled color effect type
gl: O tipo de efecto da cor de desactivada.

[ctx: no disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: None
gl: Ningún

[ctx: disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: Desaturate
gl: Desaturar

[ctx: disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: Fade
gl: Esvaer

[ctx: disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: Tint
gl: Tinxir

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, intensityBox)
en: Disabled intensity effect type
gl: A intensidade do tipo de efecto para desactivada.

[ctx: no disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: None
gl: Ningún

[ctx: disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: Shade
gl: Sombrear

[ctx: disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: Darken
gl: Escurecer

[ctx: disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: Lighten
gl: Aclarar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Contrast:
gl: Contraste:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, colorSlider)
en: Disabled color effect amount
gl: A cantidade de efecto de cor desactivado.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, intensitySlider)
en: Disabled intensity effect amount
gl: A cantidade do tipo de efecto para desactivada.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, colorButton)
en: Disabled color
gl: A cor de desactivado.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, contrastBox)
en: Disabled contrast type
gl: O tipo de contraste de desactivada.

[ctx: no disabled contrast]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, contrastBox)
en: None
gl: Ningún

[ctx: disabled contrast]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, contrastBox)
en: Fade
gl: Esvaer

[ctx: disabled contrast]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, contrastBox)
en: Tint
gl: Tinxir

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, contrastSlider)
en: Disabled contrast amount
gl: A cantidade de contraste de desactivada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useInactiveEffects)
en: Apply &effects to inactive windows
gl: Aplicar os &efectos ás xanelas inactivas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inactiveSelectionEffect)
en: Use different colors for in&active selections
gl: Usar cores distintas para as seleccións in&activas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, shadeSortedColumn)
en: Shade sorted column &in lists
gl: &Sombrear a columna ordenada nas listas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tintColors)
en: Tint all colors with accent color
gl: Tinguir todas as cores coa cor de énfase.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, accentTitlebar)
en: Make window titlebars a&ccent-colored
gl: Colorar as barras de título das xanelas coa &cor de énfase.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Tint strength:
gl: Intensidade da tinta:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Shading of frames and lighting ("3D") effects
gl: Sombreado de marcos e efectos de iluminación («3D»).

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Shading
gl: Sombreado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Maximum
gl: Máximo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Minimum
gl: Mínimo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Contrast
gl: Contraste

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore0) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack0)
en: Normal Text on Normal Background
gl: Texto normal sobre fondo normal.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore3)
en: Link Text on Normal Background
gl: Texto de ligazón sobre fondo normal.

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack3)
en: link
gl: ligazón

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore4)
en: Visited Text on Normal Background
gl: Texto visitado sobre fondo normal.

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack4)
en: visited
gl: visitada

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, widgetFore2)
en: Active Text on Normal Background
gl: Texto activo sobre fondo normal.

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack2)
en: active
gl: activa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore1)
en: Inactive Text on Normal Background
gl: Texto inactivo sobre fondo normal.

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore1)
en: inactive
gl: inactiva

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore5)
en: Negative Text on Normal Background
gl: Texto negativo sobre fondo normal.

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack5)
en: negative
gl: negativo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore6)
en: Neutral Text on Normal Background
gl: Texto neutro sobre fondo normal.

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack6)
en: neutral
gl: neutro

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore7)
en: Positive Text on Normal Background
gl: Texto positivo sobre fondo normal.

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack7)
en: positive
gl: positivo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, widgetFore8)
en: Hover on Normal Background
gl: Ao pasar por riba do fondo normal.

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore8)
en: hover
gl: pasando por riba

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack3)
en: Link Text on Link Background
    (Note: Link Background is derived from Link Text and cannot be separately configured at this time)
gl: Texto de ligazón sobre fondo de ligazón
    (Nota: O fondo da ligazón derívase do texto da ligazón e non se pode configurar por separado desta vez).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack4)
en: Visited Text on Visited Background
    (Note: Visited Background is derived from Visited Text and cannot be separately configured at this time)
gl: Texto visitado sobre fondo de visitado
    (Nota: O fondo de visitado derívase do texto visitado e non se pode configurar por separado desta vez).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack2)
en: Active Text on Active Background
    (Note: Active Background is derived from Active Text and cannot be separately configured at this time)
gl: Texto activo sobre fondo activo
    (Nota: O fondo activo derívase do texto activo e non se pode configurar por separado desta vez).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack1)
en: Inactive Text on Alternate Background
gl: Texto inactivo sobre fondo alternativo.

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack1)
en: alternate
gl: alternativo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack5)
en: Negative Text on Negative Background
    (Note: Negative Background is derived from Negative Text and cannot be separately configured at this time)
gl: Texto negativo sobre fondo negativo
    (Nota: O fondo negativo derívase do texto negativo e non se pode configurar por separado desta vez).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack6)
en: Neutral Text on Neutral Background
    (Note: Neutral Background is derived from Neutral Text and cannot be separately configured at this time)
gl: Texto neutro sobre fondo neutro
    (Nota: O fondo neutro derívase do texto neutro e non se pode configurar por separado desta vez).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack7)
en: Positive Text on Positive Background
    (Note: Positive Background is derived from Positive Text and cannot be separately configured at this time)
gl: Texto positivo sobre fondo positivo
    (Nota: O fondo positivo derívase do texto positivo e non se pode configurar por separado desta vez).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore9)
en: Focus on Normal Background
gl: Foco sobre fondo normal.

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore9)
en: focus
gl: foco

en: This module lets you choose the color scheme.
gl: Este módulo permítelle escoller o esquema de cores.

en: The color scheme '%1' is not installed. Selecting the default theme instead.
gl: O esquema de cores «%1» non está instalado. No seu lugar seleccionarase o tema predeterminado.

en: All Schemes
gl: Todos os esquemas

en: Light Schemes
gl: Esquemas claros

en: Dark Schemes
gl: Esquemas escuros

en: Use accent color:
gl: Usar unha cor de énfase:

en: From current color scheme
gl: Do esquema de cores actual.

[ctx: @option:radio wallpaper accent color option]
en: From current wallpaper
gl: Do fondo actual.

en: Custom:
gl: Personalizada:

en: Choose custom accent color
gl: Escoller unha cor de énfase personalizada

en: Window Title
gl: Título da xanela

en: Window text
gl: Texto da xanela

en: Button
gl: Botón

[ctx: Hyperlink]
en: link
gl: ligazón

[ctx: Visited hyperlink]
en: visited
gl: visitada

en: Normal text
gl: Texto normal

en: Highlighted text
gl: Texto realzado

en: Disabled text
gl: Texto desactivado

en: Edit Color Scheme…
gl: Editar o esquema de cores…

en: Remove Color Scheme
gl: Retirar o esquema de cores

en: Restore Color Scheme
gl: Restaurar o esquema de cores

en: Install from File…
gl: Instalar desde un ficheiro…

en: Get New Color Schemes…
gl: Obter novos esquemas de cores…

en: Open Color Scheme
gl: Abrir un esquema de cores

en: Color Scheme Files (*.colors)
gl: Ficheiros de esquema de cores (*.colors)

en: This tool allows you to set the color scheme for the current Plasma session, without accidentally setting it to one that is either not available, or which is already set.
gl: Esta ferramenta permítelle definir o esquema de cores da sesión actual de plasma, sen definir accidentalmente unha que non estea dispoñíbel ou xa estea definida.

en: The name of the color scheme you wish to set for your current Plasma session (passing a full path will only use the last part of the path)
gl: O nome do esquema de cores que quere definir para a sesión de Plasma actual (se indica unha ruta completa só se usará a última parte da ruta).

en: Show all the color schemes available on the system (and which is the current theme)
gl: Amosar todos os esquemas de cores dispoñíbeis no sistema (e cal é o actual).

en: The name of the accent color you want to set. SVG color names (https://www.w3.org/TR/SVG11/types.html#ColorKeywords) and hex color codes are supported. Quote the hex code if there is possibility of shell expansion
gl: O nome da cor de énfase que quere definir. Permítense nomes de cores de SVG (https://www.w3.org/TR/SVG11/types.html#ColorKeywords) e cores hexadecimais. Poña os códigos hexadecimais entre comiñas se o intérprete de ordes podería expandilos.

en: The requested theme "%1" is already set as the theme for the current Plasma session.
gl: O tema solicitado, «%1», xa está definido como o tema da sesión de Plasma actual.

en: Successfully applied the color scheme %1 to your current Plasma session
gl: O esquema de cores «%1» aplicouse á sesión actual de Plasma.

en: Could not find theme "%1". The theme should be one of the following options: %2
gl: Non foi posíbel atopar o tema «%1». O tema debería ser unha das seguintes opcións: %2

en: You have managed to pass an empty color scheme name, which isn't supported behavior.
gl: O nome do esquema de cores non pode quedar baleiro.

en: The file you attempted to set as your scheme, %1, could not be identified as a color scheme.
gl: Non foi posíbel identificar como esquema de cores o ficheiro que intentou definir como tal, «%1».

en: Successfully applied the accent color %1
gl: Aplicouse a cor de énfase «%1».

en: Invalid accent color
gl: A cor de énfase non é válida.

en: You have the following color schemes on your system:
gl: Ten os seguintes esquemas de cores no sistema:

en:  * %1 (current color scheme)
gl:  * %1 (esquema de cores actual)
