krunner_sessions - en to gl translation catalogue (24 entries)

[ctx: KRunner keywords (split by semicolons without whitespace) to log out of the session]
en: logout;log out
gl: saída;saír

en: Logs out, exiting the current desktop session
gl: Sae da sesión de escritorio

[ctx: KRunner keywords (split by semicolons without whitespace) to shut down the computer]
en: shutdown;shut down
gl: apagar

en: Turns off the computer
gl: Apaga o computador

[ctx: KRunner keywords (split by semicolons without whitespace) to restart the computer]
en: restart;reboot
gl: reiniciar

en: Reboots the computer
gl: Reinicia o computador

[ctx: KRunner keywords (split by semicolons without whitespace) to lock the screen]
en: lock;lock screen
gl: trancar;trancar a pantalla

en: Locks the current sessions and starts the screen saver
gl: Tranca as sesións actuais e inicia o protector da pantalla

[ctx: KRunner keywords (split by semicolons without whitespace) to save the desktop session]
en: save;save session
gl: gardar;gardar a sesión

en: Saves the current session for session restoration
gl: Garda a sesión actual para restauración posterior

[ctx: KRunner keywords (split by semicolons without whitespace) to switch user sessions]
en: switch user;new session
gl: cambiar de usuario;cambiar de usuaria;trocar de usuaria;trocar de usuario;nova sesión;cambiar de sesión

en: Starts a new session as a different user
gl: Inicia unha sesión nova como outra persoa usuaria.

[ctx: KRunner keyword to list user sessions]
en: sessions
gl: sesións

en: Lists all sessions
gl: Listar todas as sesións

[ctx: KRunner keyword to switch user sessions]
en: switch
gl: cambiar

en: Switches to the active session for the user :q:, or lists all active sessions if :q: is not provided
gl: Vai á sesión activa de :q:; se non fornece :q:, lista as sesións activas.

[ctx: log out command]
en: Log Out
gl: Saír

[ctx: turn off computer command]
en: Shut Down
gl: Apagar

[ctx: restart computer command]
en: Restart
gl: Reiniciar

[ctx: lock screen command]
en: Lock
gl: Bloquear

en: Save Session
gl: Gardar a sesión

en: Switch User
gl: Cambiar de usuaria

en: <p>You are about to enter a new desktop session.</p><p>A login screen will be displayed and the current session will be hidden.</p><p>You can switch between desktop sessions using:</p><ul><li>Ctrl+Alt+F{number of session}</li><li>Plasma search (type '%1')</li><li>Plasma widgets (such as the application launcher)</li></ul>
gl: <p>Está a piques de entrar nunha nova sesión de escritorio.</p><p>Amosarase unha pantalla de identificación e a sesión actual agocharase..</p><p>Pode cambiar entre sesións de escritorio usando:</p><ul><li>Ctrl+Alt+F{número da sesión}</li><li>Busca de Plasma (escriba «%1»)</li><li>Trebellos de Plasma (como o iniciador de aplicacións)</li></ul>

en: New Desktop Session
gl: Nova sesión de escritorio
