kcm_autostart - en to gl translation catalogue (37 entries)

en: "%1" is not an absolute url.
gl: «%1» non é un URL absoluto.

en: "%1" does not exist.
gl: «%1» non existe.

en: "%1" is not a file.
gl: «%1» non é un ficheiro.

en: "%1" is not readable.
gl: «%1» non é lexíbel.

[ctx: @label Stop the Systemd unit for a running process]
en: Stop
gl: Deter

[ctx: @label Start the Systemd unit for a currently inactive process]
en: Start
gl: Iniciar

[ctx: @label The name of a Systemd unit for an app or script that will autostart]
en: Name:
gl: Nome:

[ctx: @label The current status (e.g. active or inactive) of a Systemd unit for an app or script that will autostart]
en: Status:
gl: Estado:

[ctx: @label A date and time follows this text, making a sentence like 'Last activated on: August 7th 11 PM 2023']
en: Last activated on:
gl: Última activación:

en: Unable to load logs. Try refreshing.
gl: Non é posíbel cargar os rexistros. Probe a actualizar.

[ctx: @action:button Refresh entry logs when it failed to load]
en: Refresh
gl: Actualizar

en: Make Executable
gl: Facer executábel

en: The file '%1' must be executable to run at logout.
gl: O ficheiro «%1» debe ser executábel para executarse ao saír.

en: The file '%1' must be executable to run at login.
gl: O ficheiro «%1» debe ser executábel para executarse ao acceder.

[ctx: @action:button menu button; add new application etc]
en: Add New
gl: Engadir

[ctx: @action:inmenu completes: add new application]
en: Application…
gl: Unha aplicación…

[ctx: @action:inmenu completes: add new login script]
en: Login Script…
gl: Un guión de acceso…

[ctx: @action:inmenu completes: add new logout script]
en: Logout Script…
gl: Un guión de saída…

en: %1 has not been autostarted yet. Details will be available after the system is restarted.
gl: %1 aínda non se iniciou automaticamente. Haberá máis información despois de reiniciar o sistema.

[ctx: @label Entry hasn't been autostarted because system hasn't been restarted]
en: Not autostarted yet
gl: Aínda non se iniciou automaticamente

[ctx: @action:button]
en: See properties
gl: Ver as propiedades

[ctx: @action:button]
en: Remove entry
gl: Retirar a entrada

en: Applications
gl: Aplicacións

en: Login Scripts
gl: Guións de inicio

en: Pre-startup Scripts
gl: Guións de pre-arranque

en: Logout Scripts
gl: Guións de saída

en: No user-specified autostart items
gl: Non hai elementos de inicio automático indicados pola persoa usuaria.

[ctx: @info 'some' refers to autostart items]
en: Click the <interface>Add New</interface> button to add some
gl: Prema o botón <interface>Engadir</interface> para engadilos.

en: Choose Login Script
gl: Escolla un guión de inicio

en: Choose Logout Script
gl: Escoller un guión de saída

[ctx: @label Entry is running right now]
en: Running
gl: En execución

[ctx: @label Entry is not running right now (exited without error)]
en: Not running
gl: Non en execución

[ctx: @label Entry is being started]
en: Starting
gl: Iniciándose

[ctx: @label Entry is being stopped]
en: Stopping
gl: Deténdose

[ctx: @label Entry has failed (exited with an error)]
en: Failed
gl: Fallou

en: Error occurred when receiving reply of GetAll call %1
gl: Produciuse un erro ao recibir a resposta da chamada a GetAll %1.

en: Failed to open journal
gl: Non foi posíbel abrir o diario.
