plasma-workspace - en to gl translation catalogue (106 entries)

en: No fingerprint device found.
gl: Non se atopou ningún dispositivo de pegada.

en: Retry scanning your finger.
gl: Intentar escanear o dedo de novo.

en: Swipe too short. Try again.
gl: Pasada curta de máis. Inténteo de novo.

en: Finger not centered on the reader. Try again.
gl: O dedo non está centrado no lector. Inténteo de novo.

en: Remove your finger from the reader, and try again.
gl: Retire o dedo do lector e inténteo de novo.

en: Fingerprint enrollment has failed.
gl: O enrolamento da pegada fallou.

en: There is no space left for this device, delete other fingerprints to continue.
gl: Non queda espazo no dispositivo, elimine outras pegadas para continuar.

en: The device was disconnected.
gl: Desconectouse o dispositivo.

en: An unknown error has occurred.
gl: Produciuse un erro descoñecido.

en: Change Password
gl: Cambiar o contrasinal

en: Set Password
gl: Definir o contrasinal

en: Password
gl: Contrasinal

en: Confirm password
gl: Confirmar o contrasinal

en: Passwords must match
gl: Os contrasinais deben coincidir

en: Change Wallet Password?
gl: Quere cambiar o contrasinal da carteira?

[ctx: @info]
en: Now that you have changed your login password, consider changing the password on your default KWallet to match it.
gl: Agora que cambiou o seu contrasinal de acceso, considere cambiar o contrasinal predeterminado de KWallet para que coincidan.

en: What is KWallet?
gl: Que é KWallet?

en: KWallet is a password manager that stores your passwords for wireless networks and other encrypted resources. It is locked with its own password which differs from your login password. If the two passwords match, it can be unlocked at login automatically so you don't have to enter the KWallet password yourself.
gl: KWallet é un xestor de contrasinais que almacena os seus contrasinais para redes sen fíos e outros recursos cifrados. Está bloqueada cun contrasinal de seu que non coincide co seu contrasinal de acceso. Se os contrasinais coinciden, pode desbloquearse automaticamente ao acceder para que non teña que introducir o contrasinal de KWallet a man.

en: Change Wallet Password
gl: Cambiar o contrasinal da carteira

en: Leave Unchanged
gl: Deixar sen cambiar

en: Create User
gl: Crear a conta

en: Name:
gl: Nome:

en: Username:
gl: Nome de usuaria:

en: Standard
gl: Estándar

en: Administrator
gl: Administración

en: Account type:
gl: Tipo de conta:

en: Password:
gl: Contrasinal:

en: Confirm password:
gl: Confirmar o contrasinal:

[ctx: @title:window]
en: Select Picture Area
gl: Seleccionar unha zona da imaxe

[ctx: @info:status]
en: Finger enrolled
gl: Enrolouse o dedo.

en: Please repeatedly press your right index finger on the fingerprint sensor.
gl: Prema varias veces o seu dedo índice dereito sobre o sensor de pegada.

en: Please repeatedly press your right middle finger on the fingerprint sensor.
gl: Prema varias veces o seu dedo medio dereito sobre o sensor de pegada.

en: Please repeatedly press your right ring finger on the fingerprint sensor.
gl: Prema varias veces o seu dedo anular dereito sobre o sensor de pegada.

en: Please repeatedly press your right little finger on the fingerprint sensor.
gl: Prema varias veces o seu dedo maimiño dereito sobre o sensor de pegada.

en: Please repeatedly press your right thumb on the fingerprint sensor.
gl: Prema varias veces o seu dedo polgar dereito sobre o sensor de pegada.

en: Please repeatedly press your left index finger on the fingerprint sensor.
gl: Prema varias veces o seu dedo índice esquerdo sobre o sensor de pegada.

en: Please repeatedly press your left middle finger on the fingerprint sensor.
gl: Prema varias veces o seu dedo medio esquerdo sobre o sensor de pegada.

en: Please repeatedly press your left ring finger on the fingerprint sensor.
gl: Prema varias veces o seu dedo anular esquerdo sobre o sensor de pegada.

en: Please repeatedly press your left little finger on the fingerprint sensor.
gl: Prema varias veces o seu dedo maimiño esquerdo sobre o sensor de pegada.

en: Please repeatedly press your left thumb on the fingerprint sensor.
gl: Prema varias veces o seu dedo polgar esquerdo sobre o sensor de pegada.

en: Please repeatedly swipe your right index finger on the fingerprint sensor.
gl: Pase varias veces o seu dedo índice dereito polo sensor de pegada.

en: Please repeatedly swipe your right middle finger on the fingerprint sensor.
gl: Pase varias veces o seu dedo medio dereito polo sensor de pegada.

en: Please repeatedly swipe your right ring finger on the fingerprint sensor.
gl: Pase varias veces o seu dedo anular dereito polo sensor de pegada.

en: Please repeatedly swipe your right little finger on the fingerprint sensor.
gl: Pase varias veces o seu dedo maimiño dereito polo sensor de pegada.

en: Please repeatedly swipe your right thumb on the fingerprint sensor.
gl: Pase varias veces o seu dedo polgar dereito polo sensor de pegada.

en: Please repeatedly swipe your left index finger on the fingerprint sensor.
gl: Pase varias veces o seu dedo índice esquerdo polo sensor de pegada.

en: Please repeatedly swipe your left middle finger on the fingerprint sensor.
gl: Pase varias veces o seu dedo medio esquerdo polo sensor de pegada.

en: Please repeatedly swipe your left ring finger on the fingerprint sensor.
gl: Pase varias veces o seu dedo anular esquerdo polo sensor de pegada.

en: Please repeatedly swipe your left little finger on the fingerprint sensor.
gl: Pase varias veces o seu dedo maimiño esquerdo polo sensor de pegada.

en: Please repeatedly swipe your left thumb on the fingerprint sensor.
gl: Pase varias veces o seu dedo polgar esquerdo polo sensor de pegada.

en: Configure Fingerprints
gl: Configurar as pegadas

en: Add
gl: Engadir

en: Done
gl: Feito

en: Re-enroll finger
gl: Enrolar o dedo de novo

en: Delete fingerprint
gl: Eliminar a pegada

en: No fingerprints added
gl: Non se engadiron pegadas

en: Users
gl: Persoas usuarias

[ctx: @action:button As in, 'add new user']
en: Add New…
gl: Engadir…

[ctx: @action:button]
en: Add New User…
gl: Engadir unha nova persoa usuaria…

[ctx: @info:usagetip]
en: Press Space to edit the user profile
gl: Prema o espazador para editar o perfil da persoa usuaria.

en: Pick a finger to enroll
gl: Escolla un dedo para enrolar.

[ctx: @title]
en: Change Avatar
gl: Cambiar o avatar

[ctx: @item:intable]
en: It's Nothing
gl: Non é nada

[ctx: @item:intable]
en: Feisty Flamingo
gl: Flamengo bravo

[ctx: @item:intable]
en: Dragon's Fruit
gl: Froito do dragón

[ctx: @item:intable]
en: Sweet Potato
gl: Pataca doce

[ctx: @item:intable]
en: Ambient Amber
gl: Ámbar ambiental

[ctx: @item:intable]
en: Sparkle Sunbeam
gl: Raio de sol

[ctx: @item:intable]
en: Lemon-Lime
gl: Lima limón

[ctx: @item:intable]
en: Verdant Charm
gl: Encanto verdoso

[ctx: @item:intable]
en: Mellow Meadow
gl: Pradeira plácida

[ctx: @item:intable]
en: Tepid Teal
gl: Verde azulado

[ctx: @item:intable]
en: Plasma Blue
gl: Azul plasma

[ctx: @item:intable]
en: Pon Purple
gl: Pon púrpura

[ctx: @item:intable]
en: Bajo Purple
gl: Baixo púrpura

[ctx: @item:intable]
en: Burnt Charcoal
gl: Carbón queimado

[ctx: @item:intable]
en: Paper Perfection
gl: Perfección en papel

[ctx: @item:intable]
en: Cafétera Brown
gl: Marrón de cafeteira

[ctx: @item:intable]
en: Rich Hardwood
gl: Madeira rica

[ctx: @action:button]
en: Go Back
gl: Ir cara atrás

[ctx: @action:button]
en: Initials
gl: Iniciais

[ctx: @action:button]
en: Choose File…
gl: Escoller un ficheiro…

[ctx: @title]
en: Choose a picture
gl: Escoller unha imaxe

[ctx: @option file type (mime type) for avif, bmp, gif, jp2, jpeg, jpg, pbm, pgm, png, ppm, tiff, wbmp, webp, xbm, xpm image file formats; do not translate *.avif, *.bmp, *.gif, *.jp2, *.jpeg, *.jpg, *.pbm, *.pgm, *.png, *.ppm, *.tiff, *.wbmp, *.webp, *.xbm, *.xpm]
en: Image files (All major file types) (*.avif *.bmp *.gif *.jp2 *.jpeg *.jpg *.pbm *.pgm *.png *.ppm *.tiff *.wbmp *.webp *.xbm *.xpm)
gl: Ficheiros de imaxe (todos os principais tipos de ficheiro) (*.avif *.bmp *.gif *.jp2 *.jpeg *.jpg *.pbm *.pgm *.png *.ppm *.tiff *.wbmp *.webp *.xbm *.xpm)

[ctx: @action:button]
en: Placeholder Icon
gl: Icona de marca de posición

[ctx: @info:whatsthis]
en: User avatar placeholder icon
gl: Usar unha icona de marca de posición de avatar.

[ctx: @title:window]
en: Delete Logged-In User Without Deleting Files?
gl: Quere eliminar a conta cunha sesión activa sen eliminar os ficheiros?

[ctx: @title:window]
en: Delete Logged-In User?
gl: Quere eliminar a conta cunha sesión activa?

[ctx: @info:usagetip]
en: %1 is currently logged in, so their files cannot be deleted. Delete just the account instead?<nl/><nl/>This will make %1 unable to log in again, and they may experience strange behaviors until they log out.
gl: %1 ten unha sesión activa, así que non se pode eliminar os seus ficheiros. Prefire eliminar só a conta?<nl/><nl/>Isto impedirá a %1 acceder de novo, e pode que experimente comportamentos inesperados durante a súa sesión actual.

[ctx: @info:usagetip]
en: %1 is currently logged in. Deleting the account will make them unable to log in again, and they may experience strange behaviors until they log out.
gl: %1 ten unha sesión activa. Eliminar a conta impedirá que acceda de novo, e pode que experimente comportamentos inesperados durante a súa sesión actual.

[ctx: @action: button]
en: Delete %1
gl: Eliminar %1

en: Change avatar
gl: Cambiar o avatar

en: Cannot change the account type to Standard unless there is at least one other Administrator account on the system. Without one, authentication would become impossible or require the insecure use of the root password.
gl: Non é posíbel cambiar o tipo de conta a «estándar» a menos que haxa polo menos outra conta de administración no sistema. Sen unha,non sería posíbel autenticarse ou requiriría o uso inseguro do contrasinal de «root».

en: Email address:
gl: Enderezo de correo electrónico:

en: Delete files
gl: Eliminar os ficheiros

en: Keep files
gl: Manter os ficheiros

en: Delete User…
gl: Eliminar a conta…

en: Configure Fingerprint Authentication…
gl: Configurar a autenticación con pegada…

[ctx: @info]
en: Fingerprints can be used in place of a password when unlocking the screen and providing administrator permissions to applications and command-line programs that request them.<nl/><nl/>Logging into the system with your fingerprint is not yet supported.
gl: Pode usar a súa pegada en vez dun contrasinal para desbloquear a pantalla e fornecer permisos de administración a aplicacións e programas da liña de ordes que os soliciten.<nl/><nl/>Aínda non se permite acceder ao sistema con pegada.

[ctx: @info]
en: Failed to crop image: %1
gl: Non foi posíbel recortar a imaxe: %1

en: Could not get permission to save user %1
gl: Non foi posíbel obter permiso para gardar a conta de %1.

en: There was an error while saving changes
gl: Produciuse un erro ao gardar os cambios.

en: Failed to resize image: opening temp file failed
gl: Non foi posíbel cambiar o tamaño da imaxe: a apertura dun ficheiro temporal fallou.

en: Failed to resize image: writing to temp file failed
gl: Non foi posíbel cambiar o tamaño da imaxe: a escritura nun ficheiro temporal fallou.

en: Your Account
gl: A súa conta

en: Other Accounts
gl: Outras contas
