kcmfonts - en to gl translation catalogue (49 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (forceFontDPI), group (General)
en: Force font DPI on X11
gl: Forzar os PPP da fonte en X11.

note: i18n: ectx: label, entry (font), group (General)
en: General font
gl: Fonte xeral

note: i18n: ectx: label, entry (fixed), group (General)
en: Fixed width font
gl: Fonte monoespazo

note: i18n: ectx: label, entry (smallestReadableFont), group (General)
en: Small font
gl: Fonte pequena

note: i18n: ectx: label, entry (toolBarFont), group (General)
en: Tool bar font
gl: Fonte das barras de ferramentas

note: i18n: ectx: label, entry (menuFont), group (General)
en: Menu font
gl: Fonte dos menús

note: i18n: ectx: label, entry (activeFont), group (WM)
en: Window title font
gl: Fonte dos títulos de xanela

[ctx: use system subpixel setting]
en: Vendor default
gl: Predeterminado do fabricante

[ctx: no subpixel rendering]
en: None
gl: Non usar

en: Vertical RGB
gl: RGB Vertical

en: Vertical BGR
gl: BGR Vertical

[ctx: use system hinting settings]
en: Vendor default
gl: Predeterminado do fabricante

[ctx: medium hinting]
en: Medium
gl: Media

[ctx: no hinting]
en: None
gl: Non usar

[ctx: slight hinting]
en: Slight
gl: Mínima

[ctx: full hinting]
en: Full
gl: Completa

[ctx: %1 is the name of a font type, %2 is the size in points (pt). Ex: Noto Sans 10pt]
en: %1 %2pt
gl: %1, %2 puntos

[ctx: Sub-string in a font name; 'Display' as in display font — a type of font inappropriate for computer screens]
en: Display
gl: Titulación

en: Adjust Global Scale…
gl: Axustar a escala global…

en: Some changes such as anti-aliasing or DPI will only affect newly started applications.
gl: Algúns cambios, como o suavizado ou os PPP, só afectarán ás aplicacións que execute de agora en diante.

en: Very large fonts may produce odd-looking results. Instead of using a very large font size, consider adjusting the global screen scale.
gl: As fontes moi grandes poden producir resultados raros. En vez de usar un tamaño de fonte moi grande, considere axustar a escala global da pantalla.

[ctx: @info]
en: “Display” fonts are <link url='https://wikipedia.org/wiki/Display_typeface'>not intended for use on computer displays</link>, and may produce odd results. Consider using a different font.
gl: As fontes “de titulación” <link url='https://wikipedia.org/wiki/Display_typeface'>non están pensadas para pantallas de computador</link>, e poden producir resultados inesperados. Considere usar unha fonte distinta.

en: The recommended way to scale the user interface is using the global screen scaling feature.
gl: A forma recomendada de escalar a interface é usar a funcionalidade de escala global da pantalla.

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma is not designed to be usable with fonts smaller than 4pt. Size has been reset to 4pt.
gl: Plasma non está deseñado para funcionar con fontes de menos de 4 puntos. Restabeleceuse o tamaño a 4 puntos.

[ctx: @info:usagetip]
en: Very small fonts may produce odd-looking results. Instead of using a very small font size, consider adjusting the global screen scale.
gl: As fontes moi pequenas poden producir resultados raros. En vez de usar un tamaño de fonte moi pequeno, considere axustar a escala global da pantalla.

en: &Adjust All Fonts…
gl: &Axustar todas as fontes…

en: General:
gl: Xeral:

en: Select general font
gl: Seleccionar a fonte xeral

en: Fixed width:
gl: Anchura fixa:

en: Select fixed width font
gl: Seleccionar a fonte monoespazo

en: Small:
gl: Pequeno:

en: Select small font
gl: Seleccionar a fonte pequena

en: Toolbar:
gl: Barra de ferramentas:

en: Select toolbar font
gl: Seleccionar a fonte das barras de ferramentas

en: Menu:
gl: Menú:

en: Select menu font
gl: Seleccionar a fonte dos menús

en: Window title:
gl: Título da xanela:

en: Select window title font
gl: Seleccionar a fonte dos títulos de xanela

en: Anti-Aliasing:
gl: Suavizado das curvas:

en: Enable
gl: Activar

[ctx: @info:tooltip Anti-Aliasing]
en: Pixels on displays are generally aligned in a grid. Therefore shapes of fonts that do not align with this grid will look blocky and wrong unless <emphasis>anti-aliasing</emphasis> techniques are used to reduce this effect. You generally want to keep this option enabled unless it causes problems.
gl: Os píxeles das pantallas adoitan aliñarse nunha grade. Polo tanto, as formas das fontes que non se aliñan coa grade terán un aspecto pixelado e incorrecto a non ser que use técnicas de <emphasis>suavizado</emphasis> para reducir o efecto. Por regra xeral, cómpre manter esta opción activada a non ser que cause problemas.

en: Exclude range from anti-aliasing
gl: Excluír o intervalo do suavizado.

en: to
gl: a

[ctx: Used as a noun, and precedes a combobox full of options]
en: Sub-pixel rendering:
gl: Renderización subpíxel:

[ctx: @info:tooltip Sub-pixel rendering]
en: <para>On TFT or LCD screens every single pixel is actually composed of three or four smaller monochrome lights. These <emphasis>sub-pixels</emphasis> can be changed independently to further improve the quality of displayed fonts.</para> <para>The rendering quality is only improved if the selection matches the manner in which the sub-pixels of your display are aligned. Most displays have a linear ordering of <emphasis>RGB</emphasis> sub-pixels, some have <emphasis>BGR</emphasis> and some exotic orderings are not supported by this feature.</para>This does not work with CRT monitors.
gl: <para>En pantallas TFT ou LCD cada píxel está formado por tres ou catro luces monocroma. Estes <emphasis>subpíxeles</emphasis> poden cambiarse de maneira independente para mellorar aínda máis a calidade das fontes que se amosan.</para> <para>A calidade de renderización só mellora se a selección coincide co xeito en que se aliña cada subpíxel da pantalla. A maioría das pantallas ten unha orde linear de subpíxeles <emphasis>RGB</emphasis> (vermello, verde, azul), algunhas teñen <emphasis>BGR</emphasis> (azul, verde, vermello) e algunhas ordes exóticas son incompatíbeis con esta funcionalidade.</para>Isto non funciona con monitores CRT.

[ctx: Used as a noun, and precedes a combobox full of options]
en: Hinting:
gl: Indicacións:

[ctx: @info:tooltip Hinting]
en: Hinting is a technique in which hints embedded in a font are used to enhance the rendering quality especially at small sizes. Stronger hinting generally leads to sharper edges but the small letters will less closely resemble their shape at big sizes.
gl: As indicacións son unha técnica na que se usan as indicacións incrustadas nunha fonte para mellorar a calidade de renderización, en especial en tamaños pequenos. Mellores indicacións adoitan causar extremos mellor definidos, pero as letras pequenas terán unha forma peor definida en tamaños grandes.

en: Force font DPI:
gl: Forzar os PPP da fonte:

[ctx: @info:tooltip Force fonts DPI]
en: <para>Enter your screen's DPI here to make on-screen fonts match their physical sizes when printed. Changing this option from its default value will conflict with many apps; some icons and images may not scale as expected.</para><para>To increase text size, change the size of the fonts above. To scale everything, use the scaling slider on the <interface>Display & Monitor</interface> page.</para>
gl: <para>Escriba os DPI (puntos por polgada) da súa pantalla para que as fontes da pantalla coincidan co seu tamaño físico ao imprimilas. Cambiar o valor desta opción a un distinto do predeterminado causará un conflito con moitas aplicacións; algunhas iconas e imaxes poderían non escalar como se espera.</para><para>Para aumentar o tamaño do texto, cambie o tamaño das fontes enriba. Para escalar todo, use o control esvaradío de escala na páxina <interface>Pantalla e monitor</interface>.</para>
