klipper - en to he translation catalogue (41 entries)

en: Add Action...
he: הוסף פעולה...

en: Edit Action...
he: ערוך פעולה...

en: Delete Action
he: מחק פעולה

[ctx: General Config]
en: General
he: כללי

en: General Configuration
he: הגדרות כלליות

en: Actions Configuration
he: הגדרת פעולות

[ctx: Shortcuts Config]
en: Shortcuts
he: קיצורי מקשים

en: Shortcuts Configuration
he: הגדרות קיצורי מקשים

en: Ignore
he: התעלם

en: Replace Clipboard
he: החלף לוח עריכה

en: Add to Clipboard
he: הוסף אל לוח העריכה

en: Command
he: פקודה

en: Description
he: תיאור

en: Action Properties
he: מאפייני הפקודה

en: Description:
he: תיאור

en: Should Klipper start automatically when you login?
he: האם להפעיל את Klipper אוטומטית בעת הכניסה למערכת?

en: Automatically Start Klipper?
he: הפעלה אוטומטית של Klipper

en: Start
he: התחל

en: Do Not Start
he: אל תתחיל

en: Edit Contents
he: עריכת תוכן

en: Mobile Barcode
he: בר קוד נייד

en: Clipboard history
he: היסטוריית לוח העריכה

en: up
he: למעלה

en: current
he: נוכחי

en: down
he: למטה

note: i18n: ectx: label, entry (Version), group (General)
en: Klipper version
he: גרסת Klipper

note: i18n: ectx: label, entry (SelectionTextOnly), group (General)
en: Text selection only
he: בחירה של טקסט בלבד

note: i18n: ectx: label, entry (UseGUIRegExpEditor), group (General)
en: Use graphical regexp editor
he: השתמש בעורך ביטויים רגולים גרפי

note: i18n: ectx: label, entry (NoActionsForWM_CLASS), group (General)
en: No actions for WM_CLASS
he: ללא פעולות עבור WM_CLASS

note: i18n: ectx: label, entry (ActionList), group (General)
en: Dummy entry for indicating changes in an action's tree widget
he: כניסת דמה להצגת שינויים בפעולות של פקד העץ

en: Clipboard is empty
he: לוח העריכה ריק

en: Author
he: מחבר

en: Original Author
he: כותב מקורי

en: Contributor
he: תורם

en: Bugfixes and optimizations
he: תיקוני באגים ואופטימיזציות

en: Previous Maintainer
he: מתחזק קודם

en: Maintainer
he: מתחזק

en: &More
he: &עוד

en: Clipboard Contents
he: תוכן לוח העריכה

en: Disable This Popup
he: בטל תפריט מוקפץ זה

en: &Cancel
he: &בטל
