ksmserver - en to he translation catalogue (20 entries)

en: Logout canceled by '%1'
he: היציאה בוטלה על ידי "%1"

en: $HOME not set!
he: משתנה הסביבה $HOME אינו מוגדר

en: $HOME directory (%1) does not exist.
he: תיקית הבית (%1) אינה קיימת

en: No write access to $HOME directory (%1).
he: אין הרשאות כתיבה לתיקית הבית (%1).

en: No read access to $HOME directory (%1).
he: אין הרשאות קריאה לתיקית הבית (%1).

en: $HOME directory (%1) is out of disk space.
he: המקום בתיקית הבית נגמר (%1).

en: Writing to the $HOME directory (%2) failed with the error '%1'
he: הכתיבה לתיקית הבית (%2) נכשלה עם השגיאה "%1"

en: No write access to '%1'.
he: אין הרשאות כתיבה ל־'%1'.

en: No read access to '%1'.
he: אין הרשאות קריאה ל־'%1'.

en: Temp directory (%1) is out of disk space.
he: לתיקיה הזמנית (%1) אין מקום פנוי

en: Writing to the temp directory (%2) failed with
        the error '%1'
he: הכתיבה לתיקיה הזמנית נכשלה (%2) נכשל עם
       השגיאה: '%1'

en: Plasma Workspace installation problem!
he: בעיה בהתקנת סביבת העבודה פלזמה

en: Restores the saved user session if available
he: משחזר את ההפעלה שנשמרה, אם זמינה כזאת

en: Also allow remote connections
he: אפשר גם חיבורים מרוחקים

en: Starts the session in locked mode
he: מתחיל את ההפעלה במצב נעול

en: Starts without lock screen support. Only needed if other component provides the lock screen.
he: מתחיל ללא תמיכה במסך נעילה. נצרך רק אם רכיבים אחרים מספקים מסך נעילה

en: Log Out
he: יציאה

en: Log Out Without Confirmation
he: צא מבלי לבקש אישור

en: Halt Without Confirmation
he: כבה מבלי לבקש אישור

en: Reboot Without Confirmation
he: הפעל מחדש מבלי לבקש אישור
