krunner - en to he translation catalogue (20 entries)

en: Run Command interface
he: הרצת ממשק פקודות

en: Use the clipboard contents as query for KRunner
he: להשתמש בתוכן לוח הגזירים כשאילתה ל־KRunner

en: Start KRunner in the background, don't show it.
he: להפעיל את KRunner ברקע, לא להציג אותו.

en: Replace an existing instance
he: החלפת עותק קיים

en: Show only results from the given plugin
he: להציג רק תוצאות מהתוסף שמסופק

en: List available plugins
he: הצגת התוספים הזמינים

en: The query to run, only used if -c is not provided
he: השאילתה להרצה, ייעשה שימוש רק אם לא סופק ‎-c

[ctx: Header for command line output]
en: Available KRunner plugins, pluginId
he: תוספים זמינים ל־KRunner,‏ pluginId

en: Configure
he: הגדרה

en: Configure KRunner Behavior
he: הגדרת ההתנהגות של KRunner

en: Configure KRunner…
he: הגדרת KRunner…

en: Showing only results from %1
he: מוצגות תוצאות רק עבור %1

[ctx: Textfield placeholder text, query specific KRunner plugin]
en: Search '%1'…
he: חיפוש אחר ‚%1’…

[ctx: Textfield placeholder text]
en: Search…
he: חיפוש…

en: Show Usage Help
he: הצגת עזרה בשימוש

en: Pin
he: הצמדה

en: Pin Search
he: הצמדת חיפוש

en: Keep Open
he: להשאיר פתוח

en: Recent Queries
he: שאילתות אחרונות

en: Remove
he: הסרה
