plasma-workspace - en to he translation catalogue (9 entries)

[ctx: @title:window]
en: Unlock Wallet
he: שחרור ארנק

[ctx: @label]
en: Authentication is needed to unlock the wallet <resource>%1</resource>.
he: צריך לעבור אימות כדי לשחרר את נעילת הארנק <resource>%1</resource>.

[ctx: @title]
en: Create Wallet
he: יצירת ארנק

[ctx: @label]
en: Provide a password to create the wallet <resource>%1</resource>.
he: יש לספק סיסמה כדי ליצור את הארנק <resource>%1</resource>.

[ctx: application description]
en: A service to show password prompts
he: שירות להצגת בקשות סיסמה

[ctx: copyright statement]
en: © 2025 Marco Martin <notmart@gmail.com>
he: © 2025, למרקו מרטין <notmart@gmail.com>

[ctx: author name]
en: Marco Martin
he: מרקו מרטין

[ctx: task description for an author line in about data]
en: Author
he: יוצר

en: Replace an existing instance
he: החלפת מופע קיים
