plasma-workspace - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: You have to restart the Plasma session for these changes to take effect.
hi: इन परिवर्तनों को प्रभावी करने के लिए आपको प्लाज़्मा सत्र को फिर से प्रारंभ करना होगा।

en: Cursor Settings Changed
hi: कर्सर सेटिंग्स बदल गए

en: Global Theme Tool
hi: वैश्विक प्रसंग साधन

en: Command line tool to apply global theme packages for changing the look and feel.
hi: रंगरूप और अनुभव बदलने हेतु वैश्विक प्रसंग पैकेज लागू करने के लिए एक कमांड लाइन साधन।

en: Copyright 2017, Marco Martin
hi: सर्वाधिकार २०१७, मार्को मार्टिन

en: Marco Martin
hi: मार्को मार्टिन

en: Maintainer
hi: प्रबंधक

en: List available global theme packages
hi: उपलब्ध वैश्विक प्रसंग पैकेजों की सूची दिखाएँ

en: Apply a global theme package. This can be the name of a package, or a full path to an installed package, at which point this tool will ensure it is a global theme package and then attempt to apply it
hi: वैश्विक थीम पैकेज लागू करें। यह एक पैकेज का नाम हो सकता है, या एक स्थापित पैकेज के लिए एक पूर्ण पथ हो सकता है, उस स्तिथी में यह साधन सुनिश्चित करेगा कि यह एक वैश्विक थीम पैकेज है और फिर इसे लागू करने का प्रयास करेगा।

en: packagename
hi: पैकेज का नाम

en: Reset the Plasma Desktop layout
hi: प्लाज्मा डेस्कटॉप अभिन्यास रीसेट करें

note: i18n: ectx: label, entry (lookAndFeelPackage), group (KDE)
en: Global look and feel
hi: वैश्विक रंगरूप और अनुभव

en: This module lets you choose the global look and feel.
hi: यह मॉड्यूल आपको वैश्विक रंगरूप और अनुभव चुनने देता है।

en: Preview Theme
hi: प्रसंग पूर्वावलोकन करें

en: Get New Global Themes…
hi: नई वैश्विक प्रसंग प्राप्त करें…
