plasma-workspace - en to hi translation catalogue (10 entries)

[ctx: @info]
en: The device's location will be periodically updated using GPS (if available), or by sending network information to <link url='https://location.services.mozilla.com'>Mozilla Location Service</link>.
hi: उपकरण का स्थान समय-समय पर जीपीएस (यदि उपलब्ध हो) का उपयोग करके या<link url='https://location.services.mozilla.com'>Mozilla Location Service</link> को नेटवर्क जानकारी भेजकर अपडेट किया जाएगा।

[ctx: Color temperature in Kelvin]
en: %1K
hi: %1 कि

[ctx: Night colour red-ish]
en: Warm
hi: गरम

[ctx: Night colour blue-ish]
en: Cool
hi: ठंडा

en: Latitude: %1°   Longitude: %2°
hi: अक्षांश: %1° देशांतर: %2°

en: Input format: HH:MM
hi: इनपुट प्रारूप: HH:MM

en: Transition duration:
hi: अवस्थांतर अवधि :

en: %1 minute | %1 minutes
hi[0]: %1 मिनट
hi[1]: %1 मिनट

en: Input minutes - min. 1, max. 600
hi: इनपुट मिनट - न्यूनतम १, अधिकतम ६००

en: Error: Transition time overlaps.
hi: त्रुटि : अवस्थांतर अवधि परस्पर-व्याप्त हो रहा है।
