plasma-workspace - en to hi translation catalogue (24 entries)

en: General
hi: साधारण

en: Entries
hi: प्रविष्टियाँ

en: Application Status
hi: अनुप्रयोग स्थिती

en: Communications
hi: संचार

en: System Services
hi: तंत्र सेवाएँ

en: Hardware Control
hi: हार्डवेयर नियंत्रण

en: Miscellaneous
hi: विविध

[ctx: Name of the system tray entry]
en: Entry
hi: प्रविष्टि

en: Visibility
hi: दृश्यता

en: Keyboard Shortcut
hi: कुंजीपटल शार्टकट

en: Shown when relevant
hi: प्रासंगिक होने पर दिखाया गया

en: Always shown
hi: हमेशा दिखाए गए

en: Always hidden
hi: हमेशा छिपा हुए

en: Disabled
hi: अक्षम

en: Always show all entries
hi: हमेशा सभी प्रविष्टियाँ दिखाएँ

[ctx: The arrangement of system tray icons in the Panel]
en: Panel icon size:
hi: पैनल प्रतीक आकार :

en: Small
hi: छोटा

en: Scale with Panel height
hi: पैनल की ऊंचाई के साथ अनुमापित करें

en: Scale with Panel width
hi: पैनल की चौडाई के साथ अनुमापित करें

en: Status and Notifications
hi: स्थिति और सूचनाएँ

en: More actions
hi: अधिक क्रियाएँ

en: Keep Open
hi: खुला रखें

en: Close popup
hi: पॉपअप बंद करें

en: Show hidden icons
hi: छुपे प्रतीक दिखाएँ
