plasma-workspace - en to hi translation catalogue (14 entries)

[ctx: Name for global shortcuts category]
en: Media Controller
hi: मीडिया नियंत्रक

en: Play/Pause media playback
hi: मीडिया प्लेबैक बजाएँ/ठहराएँ

en: Media playback next
hi: अगला मीडिया प्लेबैक

en: Media playback previous
hi: पिछला मीडिया प्लेबैक

en: Stop media playback
hi: मीडिया प्लेबैक रोकें

en: Pause media playback
hi: मीडिया प्लेबैक ठहराएँ

en: Play media playback
hi: मीडिया प्लेबैक बजाएँ

en: Media volume up
hi: मीडिया आवाज़ बढ़ाएँ

en: Media volume down
hi: मीडिया आवाज़ घटाएँ

en: The media player '%1' cannot perform the action '%2'.
hi: मीडिया प्लेयर '%1' क्रिया '%2' नहीं कर सकता।

en: Attempting to perform the action '%1' failed with the message '%2'.
hi: '%2' संदेश के साथ '%1' क्रिया करने का प्रयास विफल रहा।

en: The argument '%1' for the action '%2' is missing or of the wrong type.
hi: क्रिया '%2' के लिए आर्गुमेंट '%1' गुम है या गलत प्रकार का है।

en: The operation '%1' is unknown.
hi: संचालन '%1' अज्ञात है।

en: Unknown error.
hi: अज्ञात त्रुटि।
