plasma-workspace - en to hi translation catalogue (14 entries)

note: i18n: ectx: label, entry, group (Daemon)
en: Screen lock enabled
hi: स्क्रीन तालाबंदी सक्षम

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Daemon)
en: Sets whether the screen will be locked after the specified time.
hi: नियत करता है कि निर्दिष्ट समय के बाद स्क्रीन तालाबंद हो जाएगी या नहीं।

note: i18n: ectx: label, entry, group (Daemon)
en: Screen saver timeout
hi: स्क्रीन सेवर समय समाप्त

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Daemon)
en: Sets the minutes after which the screen is locked.
hi: मिनटों को नियत करता है जिसके बाद स्क्रीन लॉक हो जाती है।

en: New Session
hi: नया सत्र

en: Filters
hi: फ़िल्टर्स

en: Select Plasmoid File
hi: प्लाज़्मॉइड फ़ाइल का चयन करें

en: Installing the package %1 failed.
hi: पैकेज %1 को स्थापित करना विफल रहा।

en: Installation Failure
hi: संस्थापन त्रुटि

en: All Widgets
hi: सभी विजेट

en: Running
hi: चल रहा है

en: Categories:
hi: श्रेणियाँ :

en: Download New Plasma Widgets
hi: नए प्लाज़्मा विजेटों को डाउनलोड करें

en: Install Widget From Local File…
hi: स्थानीय फ़ाइल से विजेट स्थापित करें…
