kcmcolors - en to hne translation catalogue (51 entries)

en: Jeremy Whiting
hne: जेरेमी व्हिटिंग

en: Matthew Woehlke
hne: मैथ्यू वोहके

en: Varies
hne: बदलथे

en: Normal Background
hne: सामान्य पिछोत अंगना

en: Alternate Background
hne: वैकल्पिक पिछोत अंगना

en: Normal Text
hne: सामान्य पाठ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Text
hne: अक्रिय पाठ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Text
hne: सक्रिय पाठ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Link Text
hne: संकली पाठ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Visited Text
hne: भ्रमन करे जा गे पाठ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Negative Text
hne: रिनात्मक पाठ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Neutral Text
hne: सामान्य पाठ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Positive Text
hne: धनात्मक पाठ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Focus Decoration
hne: फोकस सजावट

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Hover Decoration
hne: होवर सजावट

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, colorSet)
en: Colorset to view/modify
hne: देखे/बदले बर रंग सेट

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: New Row
hne: नवा लकीर

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: View Background
hne: पिछोत अंगना देखव

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: View Text
hne: पाठ देखव

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Window Background
hne: विंडो पिछोत अंगना

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Window Text
hne: विंडो पाठ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Button Background
hne: बटन पिछोत अंगना

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Button Text
hne: बटन पाठ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Background
hne: पिछोत अंगना चयन

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Text
hne: पाठ चयन

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Inactive Text
hne: अक्रिय पाठ चयन

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Tooltip Background
hne: औजार युक्ति पिछोत अंगना

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Tooltip Text
hne: औजार युक्ति पाठ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar
hne: सक्रिय सीर्सक पट्टी

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar Text
hne: सक्रिय सीर्सकपट्टी पाठ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar
hne: निस्क्रिय सीर्सक पट्टी

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar Text
hne: निस्क्रिय सीर्सकपट्टी पाठ

en: Options
hne: विकल्प

en: Colors
hne: रंग

en: Save Color Scheme
hne: रंग योजना सहेजव

en: &Enter a name for the color scheme:
hne: रंग योजना बर एक नाम भरव: (&E)

en: A color scheme with that name already exists.
    Do you want to overwrite it?
hne: ये नाम के रंग योजना पहिली ही मौजूद हे.
    का आप मन एला मेटाय के लिखना चाहथो ?

en: You do not have permission to overwrite that scheme
hne: ओ स्कीम ल मेटाय के लिखे बर आप मन तिर अनुमति नइ हे.

en: Error
hne: गलती

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Color:
hne: रंग:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Intensity:
hne: तीव्रता:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, colorBox)
en: Disabled color effect type
hne: अक्छम रंग प्रभाव किसिम

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, intensityBox)
en: Disabled intensity effect type
hne: अक्छम तीव्रता प्रभाव किसिम

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Contrast:
hne: कंट्रास्ट:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, colorSlider)
en: Disabled color effect amount
hne: अक्छम रंग प्रभाव मात्रा

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, intensitySlider)
en: Disabled intensity effect amount
hne: अक्छम तीव्रता प्रभाव मात्रा

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, colorButton)
en: Disabled color
hne: अक्छम रंग

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, contrastBox)
en: Disabled contrast type
hne: अक्छम कंट्रास्ट किसिम

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, contrastSlider)
en: Disabled contrast amount
hne: अक्छम कंट्रास्ट मात्रा

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, shadeSortedColumn)
en: Shade sorted column &in lists
hne: छांटे गे खंभा ल सूची मं छइंहा लगाव (&i)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Contrast
hne: कंट्रास्ट
