kfontinst - en to hsb translation catalogue (78 entries)

en: Do you wish to install the font(s) for personal use (only available to you), or system-wide (available to all users)?
hsb: Chceće pisma jenož za Was instalować abo tak, zo steja wšitkim wužiwarjam k dispoziciji?

en: Where to Install
hsb: Hdźe instalować

en: Font Installer
hsb: KDE-Instalowar pismow

en: Simple font installer
hsb: Jednory instalowar pismow

en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
hsb: Sčini dialog transientny za X-aplikaciju, specifikowanu wot winid

en: URL to install
hsb: URL za instalowanje

en: Print
hsb: Ćišćeć

en: Font Printer
hsb: Ćišćak za pisma

en: Simple font printer
hsb: Jednory ćišćak za pisma

en: Size index to print fonts
hsb: Indeks wulkosće za ćišćenje pismow

en: Font to print, specified as "Family,Style" where Style is a 24-bit decimal number composed as: <weight><width><slant>
hsb: Pismo za ćišć, definowane jako "swójba,stil"; při tym je stil 24-bitowa decimalna ličba zestajena jako: <tučnosć><šěrokosć><nakosnosć>

en: File containing list of fonts to print
hsb: Dataja z lisćinu pismow, kiž maja so ćišćeć

en: Remove file containing list of fonts to print
hsb: Dataju z lisćinu pismow, kiž maja so ćišćeć, zničić

en: Select Font to View
hsb: Pismo wubrać, kiž ma so pokazować

en: URL to open
hsb: Adresa (URL), kiž ma so wočinić

en: Font Viewer
hsb: Přehladowar pisma

en: Simple font viewer
hsb: Jednory přehladowar pisma

en: Duplicate Fonts
hsb: Pismowe dublety

en: No duplicate fonts found.
hsb: Žane dublety namakane.

en: Are you sure you wish to delete:
    %1
hsb: Chceće woprawdźe zničić:
    %1

en: Are you sure you wish to delete:
hsb: Chceće woprawdźe zničić:

en: Font/File
hsb: Pismo/dataja

en: Size
hsb: Wulkosć

en: Date
hsb: Datum

en: Links To
hsb: Wokazuje na

en: Open in Font Viewer
hsb: W přehladowarju za pisma wočinić

en: Properties
hsb: Swójstwa

en: Family
hsb: Swójba

en: Style
hsb: Stil

en: Foundry
hsb: Zhotowjer

en: File Location
hsb: Městno dataje

en: Writing System
hsb: Pisanski system

en: Set Criteria
hsb: Kriterije postajić

en: Symbol/Other
hsb: Symbol/druhe

en: Font
hsb: Pismo

en: This column shows the status of the font family, and of the individual font styles.
hsb: Tutón stołpik pokazuje status swójby pisma a jednotliwych pismowych stilow.

en: <p>This list shows your installed fonts. The fonts are grouped by family, and the number in square brackets represents the number of styles in which the family is available. e.g.</p><ul><li>Times [4]<ul><li>Regular</li><li>Bold</li><li>Bold Italic</li><li>Italic</li></ul></li></ul>
hsb: <p>Tuta lisćina pokazuje Waše instalowane pisma; čisła w róžkatych spinkach praja, w kelko stilach je swójba přistupna, na př.</p><ul><li>Times [4]<ul><li>Normalny</li><li>Tučny</li><li>Tučny/Kursiwny</li><li>Kursiwny</li></ul></li></ul>

en: Delete
hsb: Pismo wušmórnyć

en: Enable
hsb: Spřistupnić

en: Disable
hsb: Znjepřistupnić

en: Reload
hsb: Znowa začitać

en: Open all %1 fonts in font viewer?
hsb: Wšitke %1 pismow w přehladowarju wočinić?

en: All Fonts
hsb: Wšě pisma

en: Personal Fonts
hsb: Wosobinske pisma

en: System Fonts
hsb: Systemowe pisma

en: Unclassified
hsb: Njeklasifikowane

en: Group
hsb: Skupina

en: <p>Do you really want to remove '<b>%1</b>'?</p><p><i>This will only remove the group, and not the actual fonts.</i></p>
hsb: <p>Chceće woprawdźe '<b>%1</b>' wumaznyć?</p><p><i>To jenož skupinu wumaznje, ale njezniči pisma.</i></p>

en: Remove Group
hsb: Skupinu wumaznyć

en: Remove
hsb: Wumaznyć

en: Remove group
hsb: Skupinu wumaznyć

en: <li><i>All Fonts</i> contains all the fonts installed on your system.</li><li><i>Unclassified</i> contains all fonts that have not yet been placed within a "Custom" group.</li>
hsb: <li><i>Wšě pisma</i> su wšě pisma, kiž su so na Wašim systemje instalowali.</li><li><i>Njeklasifikowane</i> su wšitke pisma, kiž so hišće njejsu do žaneje skupiny rjadowali.</li>

en: <li><i>All Fonts</i> contains all the fonts installed on your system - both  "System" and "Personal".</li><li><i>System</i> contains all fonts that are installed system-wide (i.e. available to all users).</li><li><i>Personal</i> contains your personal fonts.</li><li><i>Unclassified</i> contains all fonts that have not yet been placed within a "Custom" group.</li>
hsb: <li><i>Wšě pisma</i> su wšě pisma, kiž su so na Wašim systemje instalowali - systemowe a wosobinske</li><li><i>Systemowe pisma</i> su přistupne za wšitkich wužiwarjow.</li><li><i>Wosobinske</i> su Waše wosobinske pisma.</li><li><i>Njeklasifikowane</i> su wšitke pisma, kiž so hišće njejsu do žaneje skupiny rjadowali.</li>

en: <qt>A group named <b>'%1'</b> already exists.</qt>
hsb: <qt>Skupina z mjenom <b>'%1'</b> hižo eksistuje.</qt>

en: Skip
hsb: Přeskočić

en: AutoSkip
hsb: Awtomatisce přeskočić

en: Installing
hsb: Instaluju

en: Uninstalling
hsb: deinstaluju

en: Enabling
hsb: Spřistupnjam

en: Moving
hsb: Přesuwam

en: Updating
hsb: Aktualizuju

en: Disabling
hsb: Znjepřistupnjam

en: Developer and maintainer
hsb: Wuwiwar a hladaćel

en: This displays a preview of the selected font.
hsb: Pokazuje přehladku wubraneho pisma.

en: Add Fonts
hsb: Pisma dodać

en: Failed to save list of fonts to print.
hsb: Njemóžach lisćinu pismow za ćišć zawěsćić.

en: Failed to start font printer.
hsb: Njemóžach ćišćak za pisma startować.

en: There are no printable fonts.
    You can only print non-bitmap and enabled fonts.
hsb: Žane ćišćomne pisma.
    Móžeće jenož spřistupnjene pisma ćišćeć, kiž njebazuja na bitmapach.

en: Cannot Print
hsb: Njemóžu ćišćeć

en: You did not select anything to delete.
hsb: Njeje so ničo wuzwoliło, štož ma so wumaznyć.

en: Nothing to Delete
hsb: Ničo k wumaznjenju

en: <p>Do you really want to delete</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
hsb: <p>Chceće woprawdźe</p><p> <b>'%1'</b> wumaznyć?</p>

en: Delete Font
hsb: Pismo wumaznyć

en: Delete Fonts
hsb: Pisma wušmórnyć

en: Please specify "%1" or "%2".
hsb: Prošu podajće "%1"abo "%2".

en: Preview String
hsb: Znamjo za předhladku

en: Please enter new string:
hsb: Prošu zapodajće nowe znamjo:

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: &Main Toolbar
hsb: &Hłowny pas
