plasma-workspace - en to hsb translation catalogue (6 entries)

en: General
hsb: Powšitkownje

en: Calendar version:
hsb: Wersija protyki:

en: Show week numbers
hsb: Tydźenje čisłować

[ctx: What information is shown in the calendar icon]
en: Compact version:
hsb: Kompaktna wersija:

[ctx: Show the number of the day (eg. 31) in the icon]
en: Show day of the month
hsb: Dźeń měsaca pokazać

[ctx: Show the week number (eg. 50) in the icon]
en: Show week number
hsb: Čisło tydźenja pokazać
