KDE 4.1 - en to hu translation catalogue (25 entries)

en: Main Toolbar
hu: Fő eszköztár

en: Small Icons
hu: Kis ikonok

en: Dialogs
hu: Párbeszédablakok

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (Icons)
en: Name of the current icon theme
hu: A jelenlegi ikontéma neve

note: i18n: ectx: label, entry (desktopSize), group (DesktopIcons)
en: Desktop icons size
hu: Asztali ikonok mérete

note: i18n: ectx: label, entry (toolbarSize), group (ToolbarIcons)
en: Toolbar icons size
hu: Eszköztárikonok mérete

note: i18n: ectx: label, entry (mainToolbarSize), group (MainToolbarIcons)
en: Main toolbar icons size
hu: Fő eszköztár ikonjainak mérete

note: i18n: ectx: label, entry (smallSize), group (SmallIcons)
en: Small icons size
hu: Kis ikonok mérete

note: i18n: ectx: label, entry (panelSize), group (PanelIcons)
en: Panel icons size
hu: Panelikonok mérete

note: i18n: ectx: label, entry (dialogSize), group (DialogIcons)
en: Dialog icons size
hu: Párbeszédablak-ikonok mérete

en: Unable to create a temporary file.
hu: Nem lehet létrehozni egy ideiglenes fájlt.

en: Unable to download the icon theme archive: %1
hu: Nem lehet letölteni a(z) %1 ikontéma-archívumot.

en: The file is not a valid icon theme archive.
hu: A fájl nem ikontéma-archívum.

en: A problem occurred during the installation process; however, most of the themes in the archive have been installed
hu: Hiba történt a telepítés közben, de az archívumban található legtöbb téma telepítése megtörtént.

en: Theme installed successfully.
hu: A téma sikeresen települt.

en: Installing icon themes…
hu: Ikontémák telepítése…

en: Installing %1 theme…
hu: A(z) %1 téma telepítése…

en: This module allows you to choose the icons for your desktop.
hu: Ebben a modulban kiválaszthatja az asztali környezet ikonjait.

en: Remove Icon Theme
hu: Ikontéma eltávolítása

en: Restore Icon Theme
hu: Ikontéma visszaállítása

en: Configure Icon Sizes
hu: Ikonméretek beállítása

en: Install from File…
hu: Telepítés fájlból…

en: Get New Icons…
hu: Új ikonok letöltése…

en: Open Theme
hu: Téma megnyitása

en: Theme Files (*.tar.gz *.tar.bz2)
hu: Témafájlok (*.tar.gz *.tar.bz2)
