plasma-workspace - en to hu translation catalogue (8 entries)

en: Fallback sound theme from freedesktop.org
hu: Tartalék hangtéma a freedesktop.org-tól

[ctx: @option:check]
en: Enable notification sounds
hu: Értesítési hangok bekapcsolása

[ctx: %2 is a theme name or a list of theme names that the current theme inherits from]
en: Based on: %2 | Based on: %2
hu[0]: A következő alapján: %2
hu[1]: A következők alapján: %2

[ctx: @label Precedes a list of buttons which can be clicked to preview the theme's sounds. Keep it very short]
en: Preview:
hu: Előnézet:

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview sound "%1"
hu: A(z) „%1” előnézete

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview the demo sound for the theme "%1"
hu: A(z) „%1” téma demóhangjának előnézete

[ctx: %1 is a sound theme name. %2 is a sound name]
en: The %1 theme doesn't include the sound '%2'
hu: A(z) %1 téma nem tartalmazza a(z) „%2” hangot

en: Failed to preview sound: %1
hu: A hang előnézete nem sikerült: %1
