plasma-desktop - en to ia translation catalogue (30 entries)

en: Color temperature begins changing to night time at %1 and is fully changed by %2
ia: Temperatura de color initia a cambiar le tempore de nocte a %1 e es completemente  cambiate ab %2

en: Color temperature begins changing to day time at %1 and is fully changed by %2
ia: Temperatura de color initia a cambiar le tempore del die a %1 e es completemente  cambiate ab %2

[ctx: @label:chooser Tap should be translated to mean touching using a touchscreen]
en: Tap to choose your location on the map.
ia: Toca per seliger tu location sur le mappa.

[ctx: @label:chooser Click should be translated to mean clicking using a mouse]
en: Click to choose your location on the map.
ia: Clicca pro seliger tu location sur le mappa

en: Zoom in
ia: Zoom in (aggrandi)

en: Zoom out
ia: Zoom out (diminue)

[ctx: @info]
en: Modified from <link url='https://commons.wikimedia.org/wiki/File:World_location_map_(equirectangular_180).svg'>World location map</link> by TUBS / Wikimedia Commons / <link url='https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0'>CC BY-SA 3.0</link>
ia: Modificate ex <link url='https://commons.wikimedia.org/wiki/File:World_location_map_(equirectangular_180).svg'>World location map</link> per TUBS / Wikimedia Commons / <link url='https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0'>CC BY-SA 3.0</link>

en: The blue light filter makes the colors on the screen warmer.
ia: Filtro de blau legier face le colores sur le schermo plus calide.

[ctx: Color temperature in Kelvin]
en: %1K
ia: %1 K

en: Day light temperature:
ia: Temperatura de Color de Die:

[ctx: Night colour blue-ish; no blue light filter activated]
en: Cool (no filter)
ia: Fresc (necun filtro)

[ctx: Night colour red-ish]
en: Warm
ia: Calide

en: Night light temperature:
ia: Temperatura de Color de Nocte:

en: Switching times:
ia: Commuta Tempores:

en: Always off
ia: Sempre Off

en: Sunset and sunrise at current location
ia: Poner del sol e levar del sol al location currente

en: Sunset and sunrise at manual location
ia: Poner del sol e levar de sol al location manual

en: Custom times
ia: Tempores personalisate

en: Always on night light
ia: Sempre Active sur color de nocte

[ctx: @label The coordinates for the current location]
en: Current location:
ia: Location currente:

[ctx: @info]
en: The <application>GeoClue2</application> service will be used to periodically update the device's location using GPS or cell tower triangulation if available, or else by sending its IP address to <link url='https://geoip.com/privacy/'>GeoIP</link>.
ia: Le servicio de  <application>GeoClue2</application> essera usate per actualisar periodicament le location del dispositivo usante GPS o le triangulation de repetitores si disponibile, o alteremente per inviar su adresse IP a <link url='https://geoip.com/privacy/'>GeoIP</link>.

[ctx: @info]
en: The <application>%1</application> service will be used to periodically update the device's location. Please open a bug report at <link url='https://bugs.kde.org'>https://bugs.kde.org</link> asking KDE developers to write a detailed description of what this service will do.
ia: Le servicio <application>%1</application> essera usate per actualisar periodicamente le location del dispositivo. Pro favor tu aperi un reporto de error-bug a <link url='https://bugs.kde.org'>https://bugs.kde.org</link> demandante al disveloppatores de KDE a scriber un description detaliate de lo que iste servicio facera.

en: Begin night light at:
ia: Initia color de nocte a :

en: Begin day light at:
ia: Initia color de die a:

en: Transition duration:
ia: Duration de transition:

en: %1 minute | %1 minutes
ia[0]: %1 minuta
ia[1]: %1 minutas

en: Input minutes - min. 1, max. 600
ia: Minutas de entrata -min. 1, max. 600

[ctx: @info:placeholder]
en: Locating…
ia: Locante...

[ctx: @info:tooltip Part of a control for setting a time]
en: hour
ia: hora

[ctx: @info:tooltip Part of a control for setting a time]
en: minute
ia: minuta
