plasma-workspace - en to ia translation catalogue (24 entries)

[ctx: @info]
en: Time-based features such as Night Light and dynamic wallpapers can be synchronized with the day-night cycle. Choose your preferred cycle here.
ia: Characteristicas basate sur le tempore tal como Lumine de Nocte e tapetes de papiro dynamic pote esser synchronisate con le cyclo de die-nocte. Selige tu cyclo preferite ci.

[ctx: @label:listbox part of a sentence: 'Determine sunrise and sunset times [based on]']
en: Determine sunrise and sunset times:
ia: Determina tempores de alba e poner del sol:

[ctx: @item:inlistbox part of a sentence: 'Determine sunrise and sunset times']
en: Based on device's location
ia: Basate sur location deldispositivo

[ctx: @item:inlistbox part of a sentence: 'Determine sunrise and sunset times']
en: Using custom times
ia: Usante tempore personalisate

[ctx: @label]
en: Sunrise:
ia: Alba

[ctx: @label]
en: Sunset:
ia: Poner del sol

[ctx: @label:spinbox]
en: Transition duration:
ia: Duration de transition:

[ctx: @item:valuesuffix transition duration]
en: %1 minute | %1 minutes
ia[0]: Characteristicas basate sur le tempore tal como Lumine de Nocte e tapetes de papiro dynamic pote esser synchronisate con le cyclo de die-nocte. Selige tu cyclo preferite ci.
ia[1]: %1 minutas

[ctx: @option:radio]
en: Automatically detect location
ia: Discoperi automaticamente location

[ctx: @info]
en: The <application>GeoClue2</application> service will be used to periodically update the device's location using GPS or cell tower triangulation if available, or else by sending its IP address to <link url='https://geoip.com/privacy/'>GeoIP</link>.
ia: Le servicio <application>GeoClue2</application> essera usate per actualisar  periodicamente le location del dispositivo  usante GPS o triangulation de turre de cella si disponibile, o alteremente per inviar su adresse IP a <link url='https://geoip.com/privacy/'>GeoIP</link>.

[ctx: @info]
en: The <application>%1</application> service will be used to periodically update the device's location. Please open a bug report at <link url='https://bugs.kde.org'>https://bugs.kde.org</link> asking KDE developers to write a detailed description of what this service will do.
ia: Le servicio <application>%1</application> essera usate per actualisar periodicamente le location del dispositivo. Pro favor aperi un reporto de bug a open a <link url='https://bugs.kde.org'>https://bugs.kde.org</link> demandante a disveloppatores de KDE que scriba un description detaliate de lo que iste servicio facera.

[ctx: @option:radio]
en: Use manual location:
ia: Usa location manual:

[ctx: @info:tooltip; the variables are times of day, e.g. 07:30]
en: Sunrise starts at %1 and ends at %2
ia: Alba starta a %1 e fini a %2

[ctx: @label]
en: Sunrise
ia: Alba

[ctx: @info:tooltip; the variables are times of day, e.g. 07:30]
en: Sunset starts at %1 and ends at %2
ia: Poner del sol  starta a %1 e fini a %2

[ctx: @label]
en: Sunset
ia: poner del sol

[ctx: @info]
en: Sunrise and sunset times cannot be determined at your location due to polar day. Choose custom times instead.
ia: Tempores de alba e poner del sol non pote esser determinate a tu location debite a die polar. In loco selige tempores personalisate.

[ctx: @info]
en: Sunrise and sunset times cannot be determined at your location due to polar night. Choose custom times instead.
ia: Tempores de alba e poner del sol non pote esser determinate a tu location debite a nocte polar In loco selige tempores personalisate.

[ctx: @info]
en: Sunrise and sunset times cannot be reliably determined at your location. Choose custom times instead.
ia: Tempores de alba e poner del sol non pote esser determinate de modo fidel a tu location. In loco selige tempores personalisate.

[ctx: @label:chooser Tap should be translated to mean touching using a touchscreen]
en: Tap to choose your location on the map.
ia: Tocca per seliger tu location sur le mappa.

[ctx: @label:chooser Click should be translated to mean clicking using a mouse]
en: Click to choose your location on the map.
ia: Clicca per seliger tu location sur le mappa.

en: Zoom in
ia: Zoom in (aggrandi)

en: Zoom out
ia: Zoom out (diminue)

[ctx: @info]
en: Modified from <link url='https://commons.wikimedia.org/wiki/File:World_location_map_(equirectangular_180).svg'>World location map</link> by TUBS / Wikimedia Commons / <link url='https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0'>CC BY-SA 3.0</link>
ia: Modificate ex <link url='https://commons.wikimedia.org/wiki/File:World_location_map_(equirectangular_180).svg'>World location map</link> per TUBS / Wikimedia Commons / <link url='https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0'>CC BY-SA 3.0</link>
