plasma-workspace - en to ia translation catalogue (13 entries)

[ctx: @title Name for global shortcuts category]
en: Media Controller
ia: Controlator de multimedia

[ctx: @title shortcut]
en: Play/Pause media playback
ia: Reproduce/pone in pausa retro reproduction de multimedia

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback next
ia: Retro reproduction de multimedia proxime

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback previous
ia: Retro reproduction de multimedia previe

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback seek forward 5s
ia: Reproduction de multimedia avantia de 5s

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback seek backward 5s
ia: Reproduction de multimedia vade retro de 5s

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback seek forward 30s
ia: Reproduction de multimedia avantia de 30s

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback seek backward 30s
ia: Reproduction de multimedia vade retro de 30s

[ctx: @title shortcut]
en: Stop media playback
ia: Stoppa retro reproduction de multimedia

[ctx: @title shortcut]
en: Pause media playback
ia: Reproduce/pone in pausa retro reproduction de multimedia

[ctx: @title shortcut]
en: Play media playback
ia: Reproduce/pone in pausa retro reproduction de multimedia

[ctx: @title shortcut]
en: Media volume up
ia: Altia Volumine de multimedia

[ctx: @title shortcut]
en: Media volume down
ia: Bassa volumine de multimedia
