plasma_applet_lockout - en to id translation catalogue (20 entries)

en: General
id: Umum

[ctx: Heading for a list of actions (leave, lock, switch user, hibernate, suspend)]
en: Show actions:
id: Tampilkan aksi:

en: Logout
id: Keluar

en: Shutdown
id: Matikan

en: Reboot
id: Mulai Ulang

en: Lock
id: Kunci

en: Switch User
id: Alihkan Pengguna

en: Hibernate
id: Hibernasi

[ctx: Suspend to RAM]
en: Sleep
id: Tidur

en: Lock the screen
id: Kunci layar

en: Switch user
id: Ganti pengguna

en: Start a parallel session as a different user
id: Jalankan sesi paralel sebagai pengguna lain

en: Shutdown…
id: Matikan...

en: Turn off the computer
id: Matikan komputer

en: Restart…
id: Mulai ulang...

en: Reboot the computer
id: Mulai ulang komputer

en: Logout…
id: Keluar...

en: End the session
id: Akhiri sesi ini

en: Sleep (suspend to RAM)
id: Tidur (suspensi ke RAM)

en: Hibernate (suspend to disk)
id: Hibernasi (suspensi ke cakram)
