plasma-workspace - en to id translation catalogue (17 entries)

en: No title
id: Tidak ada judul

en: No media playing
id: Tidak ada media yang diputar

en: Shuffle
id: Acak

[ctx: Play previous track]
en: Previous Track
id: Trek Sebelumnya

[ctx: Pause playback]
en: Pause
id: Jeda

[ctx: Start playback]
en: Play
id: Putar

[ctx: Play next track]
en: Next Track
id: Trek Selanjutnya

en: Repeat Track
id: Ulangi Trek

en: Repeat
id: Ulangi

[ctx: Open player window or bring it to the front if already open]
en: Open
id: Buka

[ctx: Stop playback]
en: Stop
id: Hentikan

[ctx: Quit player]
en: Quit
id: Berhenti

en: Choose player automatically
id: Pilih pemutar secara otomatis

[ctx: @info:tooltip %1 is a musical artist and %2 is an app name]
en: by %1 (%2)
    Middle-click to pause
    Scroll to adjust volume
id: oleh %1 (%2)
    Klik tengah untuk menjeda
    Gulir untuk mengatur volume

[ctx: @info:tooltip %1 is an app name]
en: %1
    Middle-click to pause
    Scroll to adjust volume
id: %1
    Klik tengah untuk menjeda
    Gulir untuk mengatur volume

[ctx: @info:tooltip %1 is a musical artist and %2 is an app name]
en: by %1 (paused, %2)
    Middle-click to play
    Scroll to adjust volume
id: oleh %1 (dijeda, %2)
    Klik tengah untuk memutar
    Gulir untuk mengatur volume

[ctx: @info:tooltip %1 is an app name]
en: Paused (%1)
    Middle-click to play
    Scroll to adjust volume
id: Dijeda (%1)
    Klik tengah untuk memutar
    Gulir untuk mengatur volume
