plasma-workspace - en to id translation catalogue (14 entries)

[ctx: Name for global shortcuts category]
en: Media Controller
id: Pengendali Media

en: Play/Pause media playback
id: Putar/Jeda pemutaran media

en: Media playback next
id: Pemainan media selanjutnya

en: Media playback previous
id: Pemainan media sebelumnya

en: Stop media playback
id: Hentikan pemutaran media

en: Pause media playback
id: Jeda pemutaran media

en: Play media playback
id: Putar pemutaran media

en: Media volume up
id: Naikkan volume media

en: Media volume down
id: Turunkan volume media

en: The media player '%1' cannot perform the action '%2'.
id: Pemutar media '%1' tidak bisa melakukan aksi '%2'.

en: Attempting to perform the action '%1' failed with the message '%2'.
id: Upaya untuk melakukan aksi '%1' gagal dengan pesan '%2'.

en: The argument '%1' for the action '%2' is missing or of the wrong type.
id: Argumen '%1' untuk aksi '%2' telah hilang atau tipenya salah.

en: The operation '%1' is unknown.
id: Operasi '%1' takdiketahui.

en: Unknown error.
id: Galat tak diketahui.
