plasma-workspace - en to id translation catalogue (8 entries)

en: Fallback sound theme from freedesktop.org
id: Tema suara fallback dari freedesktop.org

[ctx: @option:check]
en: Enable notification sounds
id: Fungsikan suara notifikasi

[ctx: %2 is a theme name or a list of theme names that the current theme inherits from]
en: Based on: %2 | Based on: %2
id[0]: Berdasarkan pada: %2
id[1]: Berdasarkan pada: %2

[ctx: @label Precedes a list of buttons which can be clicked to preview the theme's sounds. Keep it very short]
en: Preview:
id: Pratinjau:

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview sound "%1"
id: Pratinjau suara "%1"

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview the demo sound for the theme "%1"
id: Pratinjau suara demo untuk tema "%1"

[ctx: %1 is a sound theme name. %2 is a sound name]
en: The %1 theme doesn't include the sound '%2'
id: Tema %1 belum disertakan suara '%2'

en: Failed to preview sound: %1
id: Gagal mmpratijau suara: %1
