plasma_applet_clock - en to is translation catalogue (5 entries)

en: Appearance
is: Útlit

[ctx: @info:tooltip]
en: Current time is %1; Current date is %2
is: Núverandi tími er %1; núverandi dagsetning er %2

en: Show seconds hand
is: Sýna sekúnduvísi

en: General:
is: Almennt:

en: Show time zone
is: Sýna tímabelti
