plasma_applet_lockout - en to is translation catalogue (20 entries)

en: General
is: Almennt

[ctx: Heading for a list of actions (leave, lock, switch user, hibernate, suspend)]
en: Show actions:
is: Birta aðgerðir:

en: Logout
is: Útskráning

en: Shutdown
is: Slökkva

en: Reboot
is: Endurræsa

en: Lock
is: Læsa

en: Switch User
is: Skipta um notanda

en: Hibernate
is: Leggja í dvala

[ctx: Suspend to RAM]
en: Sleep
is: Svæfa

en: Lock the screen
is: Læsa skjánum

en: Switch user
is: Skipta um notanda

en: Start a parallel session as a different user
is: Byrja samhliða setu sem annar notandi

en: Shutdown…
is: Slökkva…

en: Turn off the computer
is: Slökkva á tölvunni

en: Restart…
is: Endurræsa…

en: Reboot the computer
is: Endurræsa tölvuna

en: Logout…
is: Skrá út…

en: End the session
is: Ljúka setunni

en: Sleep (suspend to RAM)
is: Svæfa (setja í bið í RAM)

en: Hibernate (suspend to disk)
is: Leggja í dvala (setja í bið á diski)
