plasma-workspace - en to is translation catalogue (10 entries)

[ctx: @title Name for global shortcuts category]
en: Media Controller
is: Miðlastýring

[ctx: @title shortcut]
en: Play/Pause media playback
is: Spila/setja afspilun í bið

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback next
is: Afspilun næsta

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback previous
is: Afspilun fyrra

[ctx: @title shortcut]
en: Stop media playback
is: Stöðva afspilun

[ctx: @title shortcut]
en: Pause media playback
is: Setja afspilun í bið

[ctx: @title shortcut]
en: Play media playback
is: Spila miðil

[ctx: @title shortcut]
en: Media volume up
is: Auka hljóðstyrk

[ctx: @title shortcut]
en: Media volume down
is: Minnka hljóðstyrk

[ctx: @action:button]
en: Choose player automatically
is: Velja spilara sjálfvirkt
