plasma-workspace - en to is translation catalogue (8 entries)

en: Fallback sound theme from freedesktop.org
is: Hljóðþema til vara frá freedesktop.org

[ctx: @option:check]
en: Enable notification sounds
is: Virkja tilkynningahljóð

[ctx: %2 is a theme name or a list of theme names that the current theme inherits from]
en: Based on: %2 | Based on: %2
is[0]: Byggt á: %2
is[1]: Byggt á: %2

[ctx: @label Precedes a list of buttons which can be clicked to preview the theme's sounds. Keep it very short]
en: Preview:
is: Forskoðun:

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview sound "%1"
is: Forskoða hljóðið "%1"

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview the demo sound for the theme "%1"
is: Prófa tóndæmið fyrir þemað "%1"

[ctx: %1 is a sound theme name. %2 is a sound name]
en: The %1 theme doesn't include the sound '%2'
is: %1 þema inniheldur ekki hljóðið '%2'

en: Failed to preview sound: %1
is: Tókst ekki að forskoða hljóð: %1
