plasma-workspace - en to is translation catalogue (7 entries)

[ctx: @title:window]
en: Unlock Wallet
is: Aflæsa veski

[ctx: @label]
en: Authentication is needed to unlock the wallet <resource>%1</resource>.
is: Auðkenning er nauðsynleg til að aflæsa veskinu <resource>%1</resource>.

[ctx: @title]
en: Create Wallet
is: Útbúa veski

[ctx: @label]
en: Provide a password to create the wallet <resource>%1</resource>.
is: Gefðu upp lykilorð til að útbúa veskið <resource>%1</resource>.

[ctx: application description]
en: A service to show password prompts
is: Þjónusta til að birta lykilorðakvaðningar

[ctx: task description for an author line in about data]
en: Author
is: Höfundur

en: Replace an existing instance
is: Skipta út fyrirliggjandi tilviki
