plasma_applet_lockout - en to it translation catalogue (20 entries)

en: General
it: Generale

[ctx: Heading for a list of actions (leave, lock, switch user, hibernate, suspend)]
en: Show actions:
it: Mostra azioni:

en: Logout
it: Chiudi sessione

en: Shutdown
it: Spegni

en: Reboot
it: Riavvia

en: Lock
it: Blocca

en: Switch User
it: Cambia utente

en: Hibernate
it: Ibernazione

[ctx: Suspend to RAM]
en: Sleep
it: Sospendi

en: Lock the screen
it: Blocca lo schermo

en: Switch user
it: Cambia utente

en: Start a parallel session as a different user
it: Avvia una sessione parallela con un utente diverso

en: Shutdown…
it: Spegni…

en: Turn off the computer
it: Spegni il computer

en: Restart…
it: Riavvia…

en: Reboot the computer
it: Riavvia il computer

en: Logout…
it: Chiudi sessione…

en: End the session
it: Termina la sessione

en: Sleep (suspend to RAM)
it: Sospensione (sospendi in RAM)

en: Hibernate (suspend to disk)
it: Ibernazione (sospendi su disco)
