plasma-workspace - en to it translation catalogue (13 entries)

[ctx: @title Name for global shortcuts category]
en: Media Controller
it: Controllo multimediale

[ctx: @title shortcut]
en: Play/Pause media playback
it: Riproduci/Sospendi supporto

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback next
it: Riproduzione del supporto successivo

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback previous
it: Riproduzione del supporto precedente

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback seek forward 5s
it: Posizionamento della riproduzione in avanti di 5s

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback seek backward 5s
it: Posizionamento della riproduzione indietro di 5s

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback seek forward 30s
it: Posizionamento della riproduzione in avanti di 30s

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback seek backward 30s
it: Posizionamento della riproduzione indietro di 30s

[ctx: @title shortcut]
en: Stop media playback
it: Ferma la riproduzione del supporto

[ctx: @title shortcut]
en: Pause media playback
it: Sospendi la riproduzione del supporto

[ctx: @title shortcut]
en: Play media playback
it: Riproduci il supporto

[ctx: @title shortcut]
en: Media volume up
it: Aumenta volume del supporto

[ctx: @title shortcut]
en: Media volume down
it: Riduci volume del supporto
