plasma-workspace - en to it translation catalogue (7 entries)

en: Plasma Windowed
it: Plasma a finestre

en: Enable QML Javascript debugger
it: Abilita il debugger Javascript QML

en: Makes the plasmoid stay alive in the Notification Area, even when the window is closed.
it: Fa sì che il plasmoide rimanga attivo nell'area di notifica anche quando la finestra è chiusa.

en: Force loading the given shell plugin
it: Forza il caricamento di un'estensione della shell specifica

en: The applet to open.
it: L'applet da aprire.

en: Arguments to pass to the plasmoid.
it: Argomenti da passare al plasmoide.

en: Close %1
it: Chiudi %1
