plasma-workspace - en to it translation catalogue (5 entries)

en: User Feedback has been disabled centrally. Please contact your distributor.
it: Le segnalazioni degli utenti sono state disabilitate centralmente. Contatta il tuo distributore.

[ctx: @info]
en: You can help KDE improve Plasma by contributing information on how you use it, so we can focus on things that matter to you.<nl/><nl/>Contributing this information is optional and entirely anonymous. We never collect your personal data, files you use, websites you visit, or information that could identify you.<nl/>
it: Puoi aiutare KDE a migliorare Plasma fornendoci le informazioni su come lo utilizzi, in modo che possiamo concentrarci sulle cose che ti interessano.<nl/><nl/>Fornire queste informazioni è facoltativo e completamente anonimo: non raccoglieremo mai i tuoi dati personali, i file che usi, i siti web che visiti, o qualsiasi altra informazione che potrebbe identificarti.<nl/>

[ctx: @info]
en: Read more about our privacy policy
it: Maggiori informazioni in merito alla nostra informativa sulla riservatezza

en: The following information will be sent:
it: Saranno inviate le seguenti informazioni:

en: View sent data:
it: Visualizza i dati inviati:
