klipper - en to ja translation catalogue (37 entries)

en: Add Action...
ja: アクションを追加...

en: Edit Action...
ja: アクションを編集...

en: Delete Action
ja: アクションを削除

[ctx: General Config]
en: General
ja: 全般

[ctx: Shortcuts Config]
en: Shortcuts
ja: ショートカット

en: Ignore
ja: 無視

en: Replace Clipboard
ja: クリップボードを置換

en: Add to Clipboard
ja: クリップボードに追加

en: Command
ja: コマンド

en: Description
ja: 説明

en: Action Properties
ja: アクションのプロパティ

en: Description:
ja: 説明:

en: Should Klipper start automatically when you login?
ja: ログイン時に Klipper を自動的に開始しますか？

en: Automatically Start Klipper?
ja: Klipper を自動的に開始しますか？

en: Start
ja: 開始する

en: Do Not Start
ja: 開始しない

en: Edit Contents
ja: 内容を編集

en: Mobile Barcode
ja: モバイルバーコード

en: Clipboard history
ja: クリップボードの履歴

en: up
ja: 上

en: current
ja: 現在

en: down
ja: 下

note: i18n: ectx: label, entry (Version), group (General)
en: Klipper version
ja: Klipper バージョン

note: i18n: ectx: label, entry (SelectionTextOnly), group (General)
en: Text selection only
ja: テキストの選択のみ

note: i18n: ectx: label, entry (UseGUIRegExpEditor), group (General)
en: Use graphical regexp editor
ja: グラフィカルな正規表現エディタを使う

note: i18n: ectx: label, entry (NoActionsForWM_CLASS), group (General)
en: No actions for WM_CLASS
ja: アクションを無効にする WM_CLASS

note: i18n: ectx: label, entry (ActionList), group (General)
en: Dummy entry for indicating changes in an action's tree widget
ja: アクションのツリーウィジェットでの変更を示すためのダミーエントリ

en: Clipboard is empty
ja: クリップボードは空です

en: Author
ja: 作者

en: Original Author
ja: オリジナルの作者

en: Contributor
ja: 協力者

en: Bugfixes and optimizations
ja: バグ修正と最適化

en: Maintainer
ja: メンテナ

en: &More
ja: その他(&M)

en: Clipboard Contents
ja: クリップボードの内容

en: Disable This Popup
ja: このポップアップを無効にする

en: &Cancel
ja: キャンセル(&C)
