krunner - en to ja translation catalogue (12 entries)

en: Run Command interface
ja: コマンド実行インターフェース

en: Configure
ja: 設定

en: Configure KRunner Behavior
ja: KRunner の挙動を設定

en: Configure KRunner…
ja: KRunner を設定...

[ctx: Textfield placeholder text, query specific KRunner plugin]
en: Search '%1'…
ja: '%1' を検索中...

[ctx: Textfield placeholder text]
en: Search…
ja: 検索...

en: Show Usage Help
ja: 使用方法のヘルプを表示

en: Pin
ja: ピン留め

en: Pin Search
ja: 検索をピン留め

en: Keep Open
ja: 開けたままにする

en: Recent Queries
ja: 最近のクエリ

en: Remove
ja: 削除
