plasma_applet_lockout - en to ja translation catalogue (20 entries)

en: General
ja: 全般

[ctx: Heading for a list of actions (leave, lock, switch user, hibernate, suspend)]
en: Show actions:
ja: 表示するアクション:

en: Logout
ja: ログアウト

en: Shutdown
ja: シャットダウン

en: Reboot
ja: 再起動

en: Lock
ja: ロック

en: Switch User
ja: ユーザを切り替え

en: Hibernate
ja: ハイバネート

[ctx: Suspend to RAM]
en: Sleep
ja: スリープ

en: Lock the screen
ja: スクリーンをロック

en: Switch user
ja: ユーザを切り替え

en: Start a parallel session as a different user
ja: 現在のセッションと並行して、別のユーザとしてセッションを開始

en: Shutdown…
ja: シャットダウン...

en: Turn off the computer
ja: コンピュータを停止

en: Restart…
ja: 再起動...

en: Reboot the computer
ja: コンピュータを再起動

en: Logout…
ja: ログアウト...

en: End the session
ja: セッションを終了する

en: Sleep (suspend to RAM)
ja: スリープ (作業状態をメモリに保存)

en: Hibernate (suspend to disk)
ja: ハイバネート (作業状態をディスクに保存)
