krunner_sessions - en to ja translation catalogue (8 entries)

en: Logs out, exiting the current desktop session
ja: 現在のデスクトップセッションを終了し、ログアウトします

en: Turns off the computer
ja: コンピュータを停止します

en: Reboots the computer
ja: コンピュータを再起動します

en: Locks the current sessions and starts the screen saver
ja: 現在のセッションをロックし、スクリーンセーバーを開始します

en: Starts a new session as a different user
ja: 別のユーザで新しいセッションを開始します

en: Lists all sessions
ja: すべてのセッションを一覧表示します

en: Switches to the active session for the user :q:, or lists all active sessions if :q: is not provided
ja: ユーザ :q: のアクティブセッションに切り替えます。:q: が与えられなかった場合は、すべてのアクティブセッションを一覧表示します。

en: Switch User
ja: ユーザを切り替え
