plasma-workspace - en to ka translation catalogue (11 entries)

en: Configure Warning…
ka: გაფრთხილების მორგება…

en: Open in Filelight
ka: Filelight-ში გახსნა

en: Open in File Manager
ka: ფაილთა მმართველში გახსნა

note: i18n: ectx: label, entry (minimumSpace), group (General)
en: Minimum free space before user starts being notified.
ka: დისკის მინიმალურ ადგილი, როცა მომხმარებლები გაფრთხილების მიღებას დაიწყებენ.

note: i18n: ectx: label, entry (enableNotification), group (General)
en: Is the free space notification enabled.
ka: არის თუ არა თავისუფალი ადგილის შესახებ შეტყობინებები ჩართული.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableNotification)
en: Enable low disk space warning
ka: დისკის მცირე დარჩენილი ადგილის შესახებ შეტყობინების ჩართვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_minimumSpace)
en: Warn when free space is below:
ka: გაფრთხილება, როცა დარჩენილი ადგილი ნაკლებია, ვიდრე:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_minimumSpace)
en:  MiB
ka:  მიბ

en: Your Home folder is running out of disk space, you have %1 MiB remaining (%2%).
ka: თქვენი პირადი საქაღალდე თითქმის გაივსო. თქვენ %1 მბ გაქვთ დარჩენილი (%2%).

en: Your Root partition is running out of disk space, you have %1 MiB remaining (%2%).
ka: თქვენი root საქაღალდე თითქმის გაივსო. თქვენ %1 მბ გაქვთ დარჩენილი (%2%).

[ctx: The settings dialog main page name, as in 'general settings']
en: General
ka: ზოგადი
