plasma-workspace - en to ka translation catalogue (191 entries)

en: Unable to create a temporary file.
ka: დროებითი ფაილის შექმნის შეცდომა.

en: Unable to download the color scheme: %1
ka: ფერების სქემის გადმოწერის შეცდომა: %1

en: This file is not a color scheme file.
ka: ფაილი ფერების სქემის ფაილი არა.

en: Failed to create 'color-scheme' data folder.
ka: საქაღალდე "color-scheme"-ის შექმნის შეცდომა.

en: Failed to copy color scheme into 'color-scheme' data folder.
ka: საქაღალდეში "color-scheme" ფაილების კოპირების შეცდომა.

en: Color scheme installed successfully.
ka: ფერების სქემა წარმატებით დადგა.

note: i18n: ectx: label, entry (colorScheme), group (General)
en: Color scheme name
ka: ფერების სქემის სახელი

note: i18n: ectx: label, entry (accentColor), group (General)
en: Accent color
ka: აქცენტის ფერი

note: i18n: ectx: label, entry (lastUsedCustomAccentColor), group (General)
en: The last used custom accent color before user switched to wallpaper generated color or default color
ka: ბოლოს გამოყენებული აქცენტის ფერი, სანამ მომხმარებელი ფონის სურათის გენერირებულ ან ნაგულისხმევ ფერზე გადაერთო

note: i18n: ectx: label, entry (accentColorFromWallpaper), group (General)
en: Whether accent color from wallpaper should be applied
ka: უნდა იქნეს გამოყენებული თუ არა აქცენტის ფერი ფონური სურათიდან

en: Utility to edit and create color schemes
ka: პროგრამა ფერის სქემების ჩასასწორებლად და შესაქმნელად

en: Utility creation
ka: პროგრამის შექმნა

en: KCM code (reused in here)
ka: KCM კოდი (აქაც გამოიყენება)

en: Scheme to edit or to use as a base.
ka: ჩასასწორებელი ან საბაზისოდ გამოყენებადი სქემა.

en: Show 'Apply' button that saves changes without asking (unlike 'Save As' button)
ka: "გამოყენების" ღილაკის ჩვენება, რომელიც კითხვის გარეშე ('შენახვა, როგორც' ღილაკისგან განსხვავებით) შეინახავს ცვლილებებს

en: Makes the dialog transient for another application window specified by handle
ka: ფანჯრის გარდამავლად გამოცხადება სხვა აპლიკაციის ფანჯრისთვის, მითითებული დამმუშავებლის მიერ

en: Scheme not found, falling back to current one.
ka: სქემა ვერ ვიპოვე. ვუბრუნდები მიმდინარეს.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: Window text on Window Background
ka: ფანჯრის ტექსტი ფანჯრის ფონზე

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Window text
ka: ფანჯრის ტექსტი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton)
en: Button text on Button Background
ka: ღილაკის ტექსტი ღილაკის ფონზე

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: Push Button
ka: დააწექით ღილაკს

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection0)
en: Selection Normal Text against Selection Normal Background
ka: ნორმალური მონიშნული ტექსტი ნორმალური ფონზე

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSelection0)
en: Selected text
ka: მონიშნული ტექსტი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection3)
en: Selection Link Text against Selection Normal Background
ka: ნორმალური ბმულის ტექსტი ნორმალური ფონზე

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSelection3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelView3)
en: link
ka: ბმული

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection4)
en: Selection Visited Text against Selection Normal Background
ka: მონახულებული მონიშნული ტექსტი ნორმალური ფონზე

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSelection4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelView4)
en: visited
ka: ნამყოფი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection2)
en: Selection Active Text against Selection Normal Background
ka: აქტიური მონიშნული ტექსტი ნორმალური ფონზე

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection1)
en: Selection Inactive Text against Selection Normal Background
ka: არააქტური მონიშნული ტექსტი ნორმალური ფონზე

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection5)
en: Selection Negative Text against Selection Normal Background
ka: უარყოფითი მონიშნული ტექსტი ნორმალური ფონზე

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection6)
en: Selection Neutral Text against Selection Normal Background
ka: ნეიტრალური მონიშნული ტექსტი ნორმალური ფონზე

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection7)
en: Selection Positive Text against Selection Normal Background
ka: დადებითი მონიშნული ტექსტი ნორმალური ფონზე

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView0)
en: View Normal Text against View Normal Background
ka: ნორმალური ტექსტის ნახვა ნორმალურ ფონზე

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelView0)
en: Normal text
ka: ნორმალური ტექსტი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView3)
en: View Link Text against View Normal Background
ka: ბმულის ტექსტის ნახვა ნორმალურ ფონზე

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView4)
en: View Visited Text against View Normal Background
ka: მონახულებული ტექსტის ნახვა ნორმალურ ფონზე

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView2)
en: View Active Text against View Normal Background
ka: აქტიური ტექსტის ნახვა ნორმალურ ფონზე

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView1)
en: View Inactive Text against View Normal Background
ka: არააქტური ტექსტის ნახვა ნორმალურ ფონზე

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView5)
en: View Negative Text against View Normal Background
ka: უარყოფითი ტექსტის ნახვა ნორმალურ ფონზე

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView6)
en: View Neutral Text against View Normal Background
ka: ნეიტრალური ტექსტის ნახვა ნორმალურ ფონზე

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView7)
en: View Positive Text against View Normal Background
ka: დადებითი ტექსტის ნახვა ნორმალურ ფონზე

en: Varies
ka: ცვალებადი

en: Normal Background
ka: ნორმალური ფონი

en: Alternate Background
ka: ალტერნატული ფონი

en: Normal Text
ka: ნორმალური ტექსტი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Text
ka: არააქტიური ტექსტი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Text
ka: აქტიური ტექსტი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Link Text
ka: ბმულის ტექსტი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Visited Text
ka: ნამყოფი ტექსტი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Negative Text
ka: უარყოფითი ტექსტი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Neutral Text
ka: ნეიტრალური ტექსტი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Positive Text
ka: პოზიტიური ტექსტი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Focus Decoration
ka: ფოკუსის დეკორაცია

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Hover Decoration
ka: გადატარების დეკორაცია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Color set:
ka: ფერების ნაკრები:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, colorSet)
en: Colorset to view/modify
ka: ჩასასწორებელი ფერების ნაკრები

[ctx: color-sets]
note: i18n: 'Common' here means &quot;frequent/not rare&quot;, not &quot;shared&quot; i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Common Colors
ka: ჩვეულებრივი ფერები

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: View
ka: ნახვა

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Window
ka: ფანჯარა

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Button
ka: ღილაკი

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Selection
ka: მონიშნული

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Tooltip
ka: მინიშნება

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Complementary
ka: შემცვლელი

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Header
ka: სათაური

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: New Row
ka: ახალი მწკრივი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: View Background
ka: ფონის ნახვა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: View Text
ka: ტექსტის ნახვა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Window Background
ka: ფანჯრის ფონი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Window Text
ka: ფანჯრის ტექსტი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Button Background
ka: ღილაკის ფონის ფერი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Button Text
ka: ღილაკის ტექსტი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Background
ka: მონიშნულის ფონი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Text
ka: მონიშნული ტექსტი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Inactive Text
ka: მონიშნული არააქტიური ტექსტი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Tooltip Background
ka: მინიშნების ფონი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Tooltip Text
ka: მინიშნების ტექსტი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar
ka: აქტიური სათაურის ქუდი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar Text
ka: აქტიური სათაურის ქუდის ტექსტი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar Secondary
ka: აქტიური სათაური, მეორადი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar
ka: არააქტიური სათაური

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar Text
ka: არააქტიური სათაურის ტექსტი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar Secondary
ka: არააქტიური სათაური, მეორადი

en: Options
ka: პარამეტრები

en: Colors
ka: ფერები

en: Disabled
ka: გამორთულია

en: You have unsaved changes. Do you really want to quit?
ka: გაქვთ შეუნახავი ცვლილებები. მართლა გნებავთ გასვლა?

en: Unsaved changes
ka: შეუნახავი ცვლილებები

en: Save Color Scheme
ka: ფერების სქემის შენახვა

en: &Enter a name for the color scheme:
ka: &შეიყვანეთ ფერების სქემის სახელი:

en: A color scheme with that name already exists.
    Do you want to overwrite it?
ka: ფერების სქემა მითითებული სახელით უკვე არსებობს.
    გნებავთ, თავზე გადააწეროთ?

en: You do not have permission to overwrite that scheme
ka: წვდომა, რომ სქემას თავზე გადააწეროთ, არ გაქვთ

en: Error
ka: შეცდომა

en: Inactive
ka: არააქტიური

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Color:
ka: ფერი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Intensity:
ka: ინტენსვობა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, colorBox)
en: Disabled color effect type
ka: ფერის გათიშული ეფექტის ტიპი

[ctx: no disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: None
ka: არაფერი

[ctx: disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: Desaturate
ka: გაუფერულება

[ctx: disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: Fade
ka: მინავლება

[ctx: disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: Tint
ka: ტონი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, intensityBox)
en: Disabled intensity effect type
ka: ინტენსივობის გათიშული ეფექტის ტიპი

[ctx: no disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: None
ka: არაფერი

[ctx: disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: Shade
ka: დაჩრდილვა

[ctx: disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: Darken
ka: გამუქება

[ctx: disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: Lighten
ka: გაღიავება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Contrast:
ka: კონტრასტი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, colorSlider)
en: Disabled color effect amount
ka: ფერის გათიშული ეფექტის რაოდენობა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, intensitySlider)
en: Disabled intensity effect amount
ka: ინტენსივობის გათიშული ეფექტის რაოდენობა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, colorButton)
en: Disabled color
ka: გათიშული ფერი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, contrastBox)
en: Disabled contrast type
ka: გათიშული კონტრასტის ტიპი

[ctx: no disabled contrast]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, contrastBox)
en: None
ka: არაფერი

[ctx: disabled contrast]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, contrastBox)
en: Fade
ka: მინავლება

[ctx: disabled contrast]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, contrastBox)
en: Tint
ka: ტონი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, contrastSlider)
en: Disabled contrast amount
ka: გათიშული კონტრასტის ტიპი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useInactiveEffects)
en: Apply &effects to inactive windows
ka: &ეფექტები არააქტიურ ფანჯრებზეც გავრცელდება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inactiveSelectionEffect)
en: Use different colors for in&active selections
ka: &არააქტიური მონიშნულებისთვის განსხვავებული ფერების გამოყენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, shadeSortedColumn)
en: Shade sorted column &in lists
ka: &სიებში დალაგებული სვეტების დაჩრდილვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tintColors)
en: Tint all colors with accent color
ka: ყველა ფერის აქცენტის ფერის შეღებვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, accentTitlebar)
en: Make window titlebars a&ccent-colored
ka: ფანჯრის სათაურის ზოლების &აქცენტის ფერზე გადართვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Tint strength:
ka: ტონის სიძლიერე:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Shading of frames and lighting ("3D") effects
ka: კადრების დაჩრდილვა და სინათლე ("3D") ეფექტები

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Shading
ka: ჩრდილები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Maximum
ka: მაქსიმუმი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Minimum
ka: მინიმუმი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Contrast
ka: კონტრასტი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore0) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack0)
en: Normal Text on Normal Background
ka: ნორმალური ტექსტი ნორმალურ ფონზე

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore0) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack0)
en: normal
ka: ნორმალური

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore3)
en: Link Text on Normal Background
ka: ბმულის ტექსტი ნორმალურ ფონზე

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack3)
en: link
ka: ბმული

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore4)
en: Visited Text on Normal Background
ka: ნამყოფი ტექსტი ნორმალურ ფონზე

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack4)
en: visited
ka: ნამყოფი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, widgetFore2)
en: Active Text on Normal Background
ka: აქტიური ტექსტი ნორმალურ ფონზე

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack2)
en: active
ka: აქტიური

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore1)
en: Inactive Text on Normal Background
ka: არააქტიური ტექსტი ნორმალურ ფონზე

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore1)
en: inactive
ka: არააქტიური

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore5)
en: Negative Text on Normal Background
ka: ნეგატიური ტექსტი ნორმალურ ფონზე

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack5)
en: negative
ka: უარყოფითი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore6)
en: Neutral Text on Normal Background
ka: ნორმალური ტექსტი ნორმალურ ფონზე

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack6)
en: neutral
ka: ნეიტრალური

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore7)
en: Positive Text on Normal Background
ka: პოზიტიური ტექსტი ნორმალურ ფონზე

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack7)
en: positive
ka: დადებითი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, widgetFore8)
en: Hover on Normal Background
ka: გადაატარეთ ნორმალურ ფონზე

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore8)
en: hover
ka: გადატარება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack3)
en: Link Text on Link Background
    (Note: Link Background is derived from Link Text and cannot be separately configured at this time)
ka: ბმულის ტექსტ ბმულის ფონზე
    (შენიშვნა: ბმულის ფონი გამომდინარეობს ბმულის ტექსტისგან და ამჟამად ცალკე ვერ მოირგებთ)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack4)
en: Visited Text on Visited Background
    (Note: Visited Background is derived from Visited Text and cannot be separately configured at this time)
ka: ნანახი ტექსტი ნანახ ფონზე
    (შენიშვნა: ნანახი ფონი ნანახი ტექსტიდან მიიღება და ამჟამად ცალკე ვერ მოირგებთ)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack2)
en: Active Text on Active Background
    (Note: Active Background is derived from Active Text and cannot be separately configured at this time)
ka: აქტიური ტექსტი აქტიურ ფონზე
    (შენიშვნა: აქტიური ფონი მიიღება აქტიური ტექსტიდან და ამჟამად ცალკე ვერ მოირგებთ)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack1)
en: Inactive Text on Alternate Background
ka: არააქტიური ტექსტი ალტერნატიულ ფონზე

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack1)
en: alternate
ka: ალტერნატიული

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack5)
en: Negative Text on Negative Background
    (Note: Negative Background is derived from Negative Text and cannot be separately configured at this time)
ka: უარყოფითი ტექსტი უარყოფით ფონზე
    (შენიშვნა: უარყოფითი ფონი უარყოფითი ფონიდან მიიღება და ამჟამად ცალკე ვერ მოირგებთ)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack6)
en: Neutral Text on Neutral Background
    (Note: Neutral Background is derived from Neutral Text and cannot be separately configured at this time)
ka: ნეიტრალური ტექსტი ნეიტრალურ ფონზე
    (შენიშვნა: ნეიტრალური ფონი ნეიტრალური ტექსტიდან მიიღება და ამჟამად ცალკე ვერ მოირგებთ)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack7)
en: Positive Text on Positive Background
    (Note: Positive Background is derived from Positive Text and cannot be separately configured at this time)
ka: დადებითი ტექსტი დადებით ფონზე
    (შენიშვნა: დადებითი ფონი დადებითი ტექსტიდან მიიღება და ცალკე ვერ მოირგებთ)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore9)
en: Focus on Normal Background
ka: ფოკუსი ნორმალურ ფონზე

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore9)
en: focus
ka: ფოკუსი

en: This module lets you choose the color scheme.
ka: ეს მოდული ფერების სქემის არჩევის საშუალებას გაძლევთ.

en: The color scheme '%1' is not installed. Selecting the default theme instead.
ka: ფერის სქემა '%1' დაყენებული არაა. მის მაგიერ ნაგულისხმები თემა ჩაიტვირთება.

en: All Schemes
ka: ყველა სქემა

en: Light Schemes
ka: ღია სქემები

en: Dark Schemes
ka: მუქი სქემები

en: Use accent color:
ka: აქცენტის ფერი:

en: From current color scheme
ka: მიმდინარე ფერების სქემიდან

[ctx: @option:radio wallpaper accent color option]
en: From current wallpaper
ka: მიმდინარე ფონის სურათიდან

en: Custom:
ka: ხელით:

en: Choose custom accent color
ka: აქცენტის ფერის ხელით მითითება

en: Window Title
ka: ფანჯრის სათაური

en: Window text
ka: ფანჯრის ტექსტი

en: Button
ka: ღილაკი

[ctx: Hyperlink]
en: link
ka: ბმული

[ctx: Visited hyperlink]
en: visited
ka: ნამყოფი

en: Normal text
ka: ნორმალური ტექსტი

en: Highlighted text
ka: გამოკვეთილი ტექსტი

en: Disabled text
ka: გათიშული ტექსტი

en: Edit Color Scheme…
ka: ფერების სქემის ჩასწორება…

en: Remove Color Scheme
ka: ფერების სქემის წაშლა

en: Restore Color Scheme
ka: ფერების სქემის აღდგენა

en: Install from File…
ka: ფაილიდან დაყენება…

en: Get New Color Schemes…
ka: ფერების ახალი სქემების გადმოწერა…

en: Open Color Scheme
ka: ფერების სქემის გახსნა

en: Color Scheme Files (*.colors)
ka: ფერების სქემის ფაილები (*.colors)

en: This tool allows you to set the color scheme for the current Plasma session, without accidentally setting it to one that is either not available, or which is already set.
ka: ეს პროგრამა მიმდინარე Plasma-ის სესიის ფერის სქემის დაყენების საშუალებას გაძლევთ უკვე დაყენებულის ან მიუწვდომელის შემთხვევითად მითითებისგან დაცვით.

en: The name of the color scheme you wish to set for your current Plasma session (passing a full path will only use the last part of the path)
ka: ფერის სქემის სახელი, რომელიც მიმდინარე Plasma-ის სესიაზე დაყენებაც გნებავთ (სრული ბილიკის მითითების შემთხვევაში გამოყენებული იქნება მხოლოდ ბოლო ნაწილი)

en: Show all the color schemes available on the system (and which is the current theme)
ka: სისტემაში ხელმისაწვდომი ყველა ფერის სქემის ჩვენება (მიმდინარე თემის ჩათვლით)

en: The name of the accent color you want to set. SVG color names (https://www.w3.org/TR/SVG11/types.html#ColorKeywords) and hex color codes are supported. Quote the hex code if there is possibility of shell expansion
ka: დასაყენებელი აქცენტის ფერის სახელი. მხარდაჭერილია SVG ფერის სახელები (https://www.w3.org/TR/SVG11/types.html#ColorKeywords) და თექვმეტობითი კოდები. გარსის გაფართოების შესაძლებლობის შემთხვევაში ფერის თექვსმეტობითი კოდი ბრჭყალებში ჩასვით

en: The requested theme "%1" is already set as the theme for the current Plasma session.
ka: მოთხოვნილი თემა "%1" უკვე წარმოადგენს Plasma-ის მიმდინარე სესიის თემას.

en: Successfully applied the color scheme %1 to your current Plasma session
ka: ფერების სქემა %1 თქვენს მიმდინარე Plasma-ის სესიაზე წარმატებით გადატარდა

en: Could not find theme "%1". The theme should be one of the following options: %2
ka: თემა "%1" ვერ ვიპოვე. თემა ერთ-ერთი უნდა იყოს შემდეგიდან: %2

en: You have managed to pass an empty color scheme name, which isn't supported behavior.
ka: თქვენ მოახერხეთ ცარიელი ფერის სქემის სახელის გადაცემა, რაც მხარდაუჭერელი ქცევაა.

en: The file you attempted to set as your scheme, %1, could not be identified as a color scheme.
ka: ფაილი, რომელიც სცადეთ, თემად მიგეთითებინათ, %1, ფერის სქემას არ წარმოადგენს.

en: Successfully applied the accent color %1
ka: აქცენტის ფერი %1 წარმატებით გადატარდა

en: Invalid accent color
ka: აქცენტის არასწორი ფერი

en: You have the following color schemes on your system:
ka: თქვენს სისტემაში გაქვთ შემდეგი ფერის სქემები:

en:  * %1 (current color scheme)
ka:  * %1 (მიმდინარე ფერის სქემა)
