plasma-workspace - en to ka translation catalogue (441 entries)

en: Do you wish to install the font(s) for personal use (only available to you), or system-wide (available to all users)?
ka: გნებავთ ფონტ(ებ)-ი პირადად თქვენთვის დააყენოთ, თუ მთელი სისტემისთვის(დაინახავს ყველა მომხმარებელი)?

en: Where to Install
ka: სად დავაყენო

en: Font Installer
ka: ფონტმყენებელი

en: Simple font installer
ka: მარტივი ფონტმყენებელი

en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
ka: ფანჯრის winid-ით მითითებულ X-ის აპზე მიბმა

en: URL to install
ka: დასაყენებელი URL-ი

en: Print
ka: ამობეჭდვა

en: Canceling…
ka: გაუქმება…

en: Font Printer
ka: ფონტის დაბეჭდვა

en: Simple font printer
ka: ფონტის მარტივი დაბეჭდვა

en: Size index to print fonts
ka: ზომის ინდექსი ფონტების დასაბეჭდად

en: Font to print, specified as "Family,Style" where Style is a 24-bit decimal number composed as: <weight><width><slant>
ka: დასაბეჭდი ფონტი. მითითებული ფორმატში "ოჯახი,სტილი", სადაც სტილი 24-ბიტიანი რიცხვია, რომელიც შედგება: <weight><width><slant>

en: File containing list of fonts to print
ka: დასაბეჭდი ფონტების სიის შემცველი ფაილი

en: Remove file containing list of fonts to print
ka: დასაბეჭდი ფონტების სიის შემცველი ფაილის წაშლა

en: Open an existing font file
ka: ფონტების არსებული ფაილის გახსნა

en: Print font preview
ka: ფონტის გადახედვის დაბეჭდვა

en: Select Font to View
ka: აირჩიეთ გადასახედი ფონტი

en: URL to open
ka: URL-ის გახსნა

en: Font Viewer
ka: ფონტის გადახედვა

en: Simple font viewer
ka: ფონტის მარტივი გადახედვა

en: Duplicate Fonts
ka: დუბლირებული ფონტები

en: Scanning for duplicate fonts. Please wait…
ka: დუბლირებული ფონტების სკანირება…

en: No duplicate fonts found.
ka: დუბლირებული ფონტების გარეშე.

en: Delete Marked Files
ka: მონიშნული ფაილების წაშლა

en: %1 duplicate font found. | %1 duplicate fonts found.
ka[0]: ნაპოვნია %1 დუბლიკატი ფონტი.
ka[1]: ნაპოვნია %1 დუბლიკატი ფონტი.

en: Are you sure you wish to delete:
    %1
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ წაშალოთ:
    %1

en: Are you sure you wish to delete:
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ წაშალოთ:

en: Cancel font scan?
ka: გავაუქმო ფონტების სკანირება?

en: Font/File
ka: ფონტი/ფაილი

en: Size
ka: ზომა

en: Date
ka: თარიღი

en: Links To
ka: ბმის დამიშნულება

en: Open in Font Viewer
ka: ფონტების გადახედვის ფანჯარა

en: Properties
ka: პარამეტრები

en: Unmark for Deletion
ka: წასაშლელად მონიშვნის მოხსნა

en: Mark for Deletion
ka: წასაშლელად მონიშვნა

en: Open font in font viewer? | Open all %1 fonts in font viewer?
ka[0]: გავხსნა ფონტის გადახედვის ფანჯარა?
ka[1]: გავხსნა %1 ფონტის გადახედვის ფანჯარა?

en: Family
ka: ოჯახი

en: Style
ka: სტილი

en: Foundry
ka: საამქრო

en: FontConfig Match
ka: FontConfig-ის დამთხვევა

en: File Type
ka: ფაილის ტიპი

en: File Name
ka: ფაილის სახელი

en: File Location
ka: ფაილის მდებარეობა

en: Writing System
ka: წერის სისტემა

en: Set Criteria
ka: პირობის დაყენება

en: Symbol/Other
ka: სიმბოლო/სხვა

en: Filter by %1…
ka: %1-ით გაფილტვრა…

en: Font
ka: შრიფტი

en: Status
ka: სტატუსი

en: This column shows the status of the font family, and of the individual font styles.
ka: ეს სვეტი ფონტის ოჯახის და ინდივიდუალური ფონტის სტილების მდგომარეობას აჩვენებს.

en: <p>This list shows your installed fonts. The fonts are grouped by family, and the number in square brackets represents the number of styles in which the family is available. e.g.</p><ul><li>Times [4]<ul><li>Regular</li><li>Bold</li><li>Bold Italic</li><li>Italic</li></ul></li></ul>
ka: <p>ეს სია დაყენებულ ფონტებს გაჩვენებთ. ფონტები დაჯგუფებულია ოჯახის მიხედვით და რიცხვი კვადრატულ ფრჩხილებში სტილების იმ რაოდენობას წარმოადგენს, რომელშიც ეს ოჯახია ხელმისაწვდომი. მაგ: </p><ul><li>Times[4]<ul><li> ჩვეულებრივი<ul><li> სქელი <ul><li>სქელი კურსივი <ul><li>კურსივი

en: …plus %1 more
ka: ... და ერთი %1-ით მეტი

en: Delete
ka: წაშლა

en: Enable
ka: ჩართვა

en: Disable
ka: გამორთვა

en: Print…
ka: ბეჭდვა…

en: Reload
ka: თავიდან ჩატვირთვა

en: Open all %1 fonts in font viewer?
ka: გავხსნა %1 ფონტის გადახედვის ფანჯარა?

en: All Fonts
ka: ყველა ფონტი

en: Personal Fonts
ka: პირადი ფონტები

en: System Fonts
ka: სისტემური ფონტები

en: Unclassified
ka: არასაიდუმლო

en: Group
ka: ჯგუპი

en: <p>Do you really want to remove '<b>%1</b>'?</p><p><i>This will only remove the group, and not the actual fonts.</i></p>
ka: <p>მართლა გნებავთ '<b>%1-ის</b>' წაშლა?</p><p><i> ეს მხოლოდ ჯგუფს წაშლის და არა თვითონ ფონტებს.</i></p>

en: Remove Group
ka: ჯგუფის წაშლა

en: Remove
ka: წაშლა

en: Remove group
ka: ჯგუფის წაშლა

en: <h3>Font Groups</h3><p>This list displays the font groups available on your system. There are 2 main types of font groups:<ul><li><b>Standard</b> are special groups used by the font manager.<ul>%1</ul></li><li><b>Custom</b> are groups created by you. To add a font family to one of these groups simply drag it from the list of fonts, and drop onto the desired group. To remove a family from the group, drag the font onto the "All Fonts" group.</li></ul></p>
ka: <h3>ფონტის ჯგუფები</h3><p> ეს სია თქვენს სისტემაში არსებულ ფონტებს შეიცავს. არსებობს ფონტის ჯგუფების ორი მთავარი ტიპი: <ul><li><b>სტანდარტული </b>- სპეციალური ჯგუფებია, რომლებსაც ფონტების მმართველი იყენებს <ul>%1</ul></li><li><b>მორგებული</b> თქვენს მიერ შექმნილი ჯგუფებია. რომელიმე ამ ჯგუფებისთვის ფონტების ოჯახის დასამატებლად უბრალოდ გადმოათრიეთ ის ფონტების სიიდან და შესაბამის ჯგუფში ჩააგდე. ოჯახის ჯგუფიდან წასაშლელად კი ფონტი "ყველა ფონტის" ჯგუფში ჩააგდეთ.</li></ul></p>

en: <li><i>All Fonts</i> contains all the fonts installed on your system.</li><li><i>Unclassified</i> contains all fonts that have not yet been placed within a "Custom" group.</li>
ka: <li><i>ყველა ფონტი</i> თქვენს სისტემაში დაყენებულ ყველა ფონტს მოიცავს. </li><li><i>დაულაგებელი</i> შეიცავს ყველა ფონტს, რომელიც ჯერ "მორგებულთა" ჯგუფში არაა.</li>

en: <li><i>All Fonts</i> contains all the fonts installed on your system - both  "System" and "Personal".</li><li><i>System</i> contains all fonts that are installed system-wide (i.e. available to all users).</li><li><i>Personal</i> contains your personal fonts.</li><li><i>Unclassified</i> contains all fonts that have not yet been placed within a "Custom" group.</li>
ka: <li><i>ყველა ფონტი თქვენს სისტემაში დაყენებულ ყველა ფონტს მოიცავს, ორივეს - "სისტემურს" და პირადს". </li><li><i>სისტემური</i> ფონტები მთელი სისტემისთვის დაყენებულ ფონტებს მოიცავს (ანუ ისინი ხელმისაწვდომია ყველა მომხმარებლისთვის).</li><li><i> პირადი</i> კი თქვენს პირად ფონტებს შეიცავს. </li><li><i>დაულაგებელი</i> შეიცავს ყველა ფონტს, რომელიც ჯერ "მორგებულთა" სიაში არაა.</li>

en: <qt>A group named <b>'%1'</b> already exists.</qt>
ka: <qt>ჯგუფი, სახელით <b>'%1'</b> უკვე არსებობს.</qt>

en: Rename…
ka: სახელის გადარქმევა…

en: Export…
ka: გატანა…

en: Add to "%1".
ka: "%1"-ში დამატება.

en: Remove from current group.
ka: მიმდინარე ჯგუფიდან წაშლა.

en: Move to personal folder.
ka: პირად საქაღალდეში გადატანა.

en: Move to system folder.
ka: სისტემურ საქაღალდეში გადატანა.

en: Skip
ka: გამოტოვება

en: AutoSkip
ka: ავტომატური გამოტოვება

en: <h3>Cancel?</h3><p>Are you sure you wish to cancel?</p>
ka: <h3>გავაუქმო?</h3><p>ადრწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ გააუქმოთ??</p>

en: <h3>Finished</h3><p>Please note that any open applications will need to be restarted in order for any changes to be noticed.</p>
ka: <h3>დასრულდა</h3><p> იმისთვის, რომ ცვლილებები ძალაში შევიდეს, დარწმუნდით, რომ ყველა აპლიკაციას გადატვირთავთ.</p>

en: Do not show this message again
ka: მეტჯერ აღარ აჩვენო ეს გაფრთხილება

en: Installing
ka: დაყენება

en: Uninstalling
ka: წაშლა

en: Enabling
ka: ჩართვა

en: Moving
ka: გადატანა

en: Updating
ka: განახლება

en: Removing
ka: წაშლა

en: Disabling
ka: გათიშვა

en: Updating font configuration. Please wait…
ka: ფონტების კონფიგურაციის განახლება. მოითმინეთ…

en: Unable to start backend.
ka: უკანაბოლოს გაშვების შეცდომა.

en: Backend died, but has been restarted. Please try again.
ka: უკანაბოლო მოკვდა, მაგრამ თავიდან გაეშვა. კიდევ სცადეთ.

en: <h3>Error</h3>
ka: <h3>შეცდომა</h3>

en: Failed to download <i>%1</i>
ka: <i>%1</i>-ის გადმოწერის შეცდომა

en: System backend died. Please try again.<br><i>%1</i>
ka: სისტემური უკანაბოლო მოკვდა. თავიდან სცადეთ.<br><i>%1</i>

en: <i>%1</i> is a bitmap font, and these have been disabled on your system.
ka: <i>%1</i> წარმოადგენს ბიტური რუკის ფონტს, რომლებიც თქვენს სისტემაში გათიშულია.

en: <i>%1</i> contains the font <b>%2</b>, which is already installed on your system.
ka: <i>%1</i> შეიცავს ფონტს: <b>%2</b>, რომელიც თქვენს სისტემაში უკვე აყენია.

en: <i>%1</i> is not a font.
ka: <i>%1</i> ფონტი არაა.

en: Could not remove all files associated with <i>%1</i>
ka: <i>%1</i>-სთან დაკავშირებული ყველა ფაილის წაშლა შეუძლებელია

en: Failed to start the system daemon.<br><i>%1</i>
ka: სისტემური დემონის გაშვების შეცდომა.<br><i>%1</i>

en: <i>%1</i> already exists.
ka: <i>%1</i> უკვე არსებობს.

en: <i>%1</i> does not exist.
ka: <i>%1</i> არ არსებობს.

en: Permission denied.<br><i>%1</i>
ka: წვდომა აკრძალულია.<br><i>%1</i>

en: Unsupported action.<br><i>%1</i>
ka: მხარდაუჭერელი ქმედება.<br><i>%1</i>

en: Authentication failed.<br><i>%1</i>
ka: ავთენტიკაციის შეცდომა.<br><i>%1</i>

en: Unexpected error while processing: <i>%1</i>
ka: დამუშავების მოულოდნელი შეცდომა: <i>%1</i>

en: Font Management
ka: ფონტების მართვა

en: Developer and maintainer
ka: პროგრამისტი და წამყვანი

en: Create New Group…
ka: ახალი ჯგუფის შექმნა…

en: Remove Group…
ka: ჯგუფის წაშლა…

en: Enable Fonts in Group…
ka: ჯგუფში ფონტების ჩართვა…

en: Disable Fonts in Group…
ka: ჯგუფში ფონტების გამორთვა…

en: This displays a preview of the selected font.
ka: გაჩვენებთ მონიშნული ფონტის სწრაფ ხედს.

en: Find Duplicates…
ka: დუბლიკატების პოვნა…

en: Scan for Duplicate Fonts…
ka: დუბლიკატი ფონტების სკანირება…

en: Install from File…
ka: ფაილიდან დაყენება…

en: Install fonts from a local file
ka: ფონტის ლოკალური ფაილიდან დაყენება

en: Get New Fonts…
ka: ახალი ფონტების მიღება…

en: Download new fonts
ka: გადმოწერეთ ახალი ფონტები

en: Delete Selected Fonts…
ka: მონიშნული ფონტების წაშლა…

en: Change Preview Text…
ka: გადახედვის ტექსტის შეცვლა…

en: <h1>Font Installer</h1><p> This module allows you to install TrueType, Type1, and Bitmap fonts.</p><p>You may also install fonts using Konqueror: type fonts:/ into Konqueror's location bar and this will display your installed fonts. To install a font, simply copy one into the folder.</p>
ka: <h1>ფონტების დაყენების პროგრამა</h1><p>ეს მოდული TrueType, Type1 და ბიტური რუკების ფონტების დაყენების საშუალებას გაძლევთ.</p><p>ფონტების დაყენება Konqueror-ის საშუალებითაც შეგიძლიათ. აკრიფეთ მის მისამართის ზოლში fonts:/ და ეს დაყენებულ ფონტებს გაჩვენებთ. ახალი ფონტის დასაყენებლად ის უბრალოდ ჩააკოპირეთ ნაჩვენებ საქაღალდეში.</p>

en: <h1>Font Installer</h1><p> This module allows you to install TrueType, Type1, and Bitmap fonts.</p><p>You may also install fonts using Konqueror: type fonts:/ into Konqueror's location bar and this will display your installed fonts. To install a font, simply copy it into the appropriate folder -  "%1" for fonts available to just yourself, or  "%2" for system-wide fonts (available to all).</p>
ka: <h1>ფონტების დაყენების პროგრამა</h1><p>ეს მოდული TrueType, Type1 და ბიტური რუკების ფონტების დაყენების საშუალებას გაძლევთ.</p><p>ფონტების დაყენება Konqueror-ის საშუალებითაც შეგიძლიათ. აკრიფეთ მის მისამართის ზოლში fonts:/ და ეს დაყენებულ ფონტებს გაჩვენებთ. ახალი ფონტის დასაყენებლად ის შესაბამის საქაღალდეში უბრალოდ ჩააკოპირეთ -  "%1" ფონტებისთვის, რომლებსაც მხოლოდ თქვენ დაინახავთ, ან "%2", მთელი სისტემის ფონტებისთვის (ხელმისაწვდომია ყველასთვის). </p>

en: Add Fonts
ka: ფონტების დამატება

en: Failed to save list of fonts to print.
ka: დასაბეჭდი ფონტების სიის შენახვის შეცდომა.

en: Failed to start font printer.
ka: ფონტის დაბეჭვდის დაწყების შეცდომა.

en: There are no printable fonts.
    You can only print non-bitmap and enabled fonts.
ka: ამ ფონტებით ბეჭდვა შეუძლებელია.
    ბეჭდვა მხოლოდ არა-ბიტური-რუკების მქონე და ჩართული ფონტებით შეგიძლიათ.

en: Cannot Print
ka: დაბეჭდვა შეუძლებელია

en: You did not select anything to delete.
ka: წასაშლელად არაფერი მოგინიშნავთ.

en: Nothing to Delete
ka: წასაშლელი არაფერია

en: <p>Do you really want to delete</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
ka: <p>მართლა გნებავთ, წაშალოთ </p><p>'<b>%1</b>'?</p>

en: Delete Font
ka: ფონტის წაშლა

en: Do you really want to delete this font? | Do you really want to delete these %1 fonts?
ka[0]: მართლა გნებავთ ფონტის წაშლა?
ka[1]: მართლა გნებავთ %1 ფონტის წაშლა?

en: Delete Fonts
ka: ფონტების წაშლა

en: Deleting font(s)…
ka: ფონტების წაშლა…

en: You did not select anything to move.
ka: გადასატანად არაფერი მოგინიშნავთ.

en: Nothing to Move
ka: გადასატანი არაფერია

en: <p>Do you really want to move</p><p>'<b>%1</b>'</p><p>from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p>
ka: <p>მართლა გნებავთ გადაიტანოთ</p><p>'<b>%1</b>'</p><p>წყაროდან <i>%2</i> სამიზნემდე <i>%3</i>?</p>

en: Move Font
ka: ფონტის გადატანა

en: Move
ka: გადატანა

en: <p>Do you really want to move this font from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p> | <p>Do you really want to move these %1 fonts from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p>
ka[0]: <p>მართლა გნებავთ %1 ფონტის გადატანა <i>%2-დან</i> <i>%3-მდე</i>?</p>
ka[1]: <p>მართლა გნებავთ %1 ფონტის გადატანა <i>%2-დან</i> <i>%3-მდე</i>?</p>

en: Move Fonts
ka: ფონტების გადატანა

en: Moving font(s)…
ka: ფონტე(ებ)-ის გადატანა…

en: Export Group
ka: ჯგუფის გატანა

en: No files?
ka: ფაილების გარეშე?

en: Failed to open %1 for writing
ka: %1-ის ჩასაწერად გახსნის შეცდომა

en: Create New Group
ka: ახალი ჯგუფის შექმნა

en: Name of new group:
ka: ახალი ჯგუფის სახელი:

en: New Group
ka: ახალი ჯგუფი

en: Preview Text
ka: ტექსტის გადახედვა

en: Please enter new text:
ka: შეიყვანეთ ახალი ტექსტი:

en: Scanning font list…
ka: ფონტების სიის სკანირება…

en: No fonts
ka: ფონტების გარეშე

en: 1 Font | %1 Fonts
ka[0]: 1 ფონტი
ka[1]: %1 ფონტი

en: <table><tr><td align="right">Enabled:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Disabled:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Partially enabled:</td><td>%3</td></tr><tr><td align="right">Total:</td><td>%4</td></tr></table>
ka: <table><tr><td align="right">ჩართული:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">გამორთული:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">ნაწილობრივ ჩართული:</td><td>%3</td></tr><tr><td align="right">სულ:</td><td>%4</td></tr></table>

en: <table><tr><td align="right">Enabled:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Disabled:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Total:</td><td>%3</td></tr></table>
ka: <table><tr><td align="right">ჩართული:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">ჩამორთული:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">სულ:</td><td>%3</td></tr></table>

en: Looking for any associated files…
ka: მიმაგრებული ფაილების მოძებნა…

en: Scanning Files…
ka: ფაილების სკანირება…

en: Looking for additional files to install…
ka: დამატებითი დასაყენებელი ფაილების მოძებნა…

en: Looking for files associated with %1
ka: %1-სთან მიმაგრებული ფაილების მოძებნა

en: Installing font(s)…
ka: ფონტების დაყენება…

en: You did not select anything to enable.
ka: არაფერი ჩასართავი არ აგირჩევიათ.

en: You did not select anything to disable.
ka: არაფერი გამოსართავი არ აგირჩევიათ.

en: Nothing to Enable
ka: ჩასართავი არაფერი

en: Nothing to Disable
ka: გამოსართავი არაფერია

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
ka: <p>მართლა გნებავთ, ჩართოთ </p><p>'<b>%1</b>'?</p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
ka: <p>გამართლა გნებავთ, გამორთოთ</p><p>'<b>%1</b>'?</p>

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
ka: <p>მართლა გნებავთ ჩართოთ</p><p>'<b>%1</b>', რომელსაც შეიცავს ჯგუფი '<b>%2</b>'?</p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
ka: <p>მართლა გნებავთ გამორთოთ</p><p>'<b>%1</b>', რომელსაც შეცავს ჯგუფი '<b>%2</b>'?</p>

en: Enable Font
ka: ფონტის ჩართვა

en: Disable Font
ka: ფონტის გამორთვა

en: Do you really want to enable this font? | Do you really want to enable these %1 fonts?
ka[0]: მართლა გნებავთ %1 ფონტის ჩართვა?
ka[1]: მართლა გნებავთ %1 ფონტის გამორთვა?

en: Do you really want to disable this font? | Do you really want to disable these %1 fonts?
ka[0]: მართლა გნებავთ ფონტის გამორთვა?
ka[1]: მართლა გნებავთ %1 ფონტის გამორთვა?

en: <p>Do you really want to enable this font contained within group '<b>%2</b>'?</p> | <p>Do you really want to enable these %1 fonts contained within group '<b>%2</b>'?</p>
ka[0]: <p>მართლა გნებავთ %1 ფონტის ჩართვა, რომელსაც შეიცავს ჯგუფი:  '<b>%2</b>'?</p>
ka[1]: <p>მართლა გნებავთ %1 ფონტის ჩართვა, რომელსაც შეიცავს ჯგუფი:  '<b>%2</b>'?</p>

en: <p>Do you really want to disable this font contained within group '<b>%2</b>'?</p> | <p>Do you really want to disable these %1 fonts contained within group '<b>%2</b>'?</p>
ka[0]: <p>მართლა გნებავთ %1 ფონტის გამორთვა, რომელსაც შეიცავს ჯგუფი: '<b>%2</b>'?</p>
ka[1]: <p>მართლა გნებავთ %1 ფონტის გამორთვა, რომელსაც შეიცავს ჯგუფი: '<b>%2</b>'?</p>

en: Enable Fonts
ka: ფონტების ჩართვა

en: Disable Fonts
ka: ფონტების გამორთვა

en: Enabling font(s)…
ka: ფონტების ჩართვა…

en: Disabling font(s)…
ka: ფონტების გამორთვა…

en: Print Font Samples
ka: ფონტის დასაბეჭდი მაგალითები

en: Select size to print font:
ka: დასაბეჭდი მაგალითების ფონტის ზომა:

en: Waterfall
ka: ჩანჩქერი

en: Can only install fonts to either "%1" or "%2".
ka: შესაძლებელია ფონტების დაყენება "%1"-ში ან "%2"-ში.

en: You cannot install a fonts package directly.
    Please extract %1, and install the components individually.
ka: ფონტების პაკეტის პირდაპირ ვერ დააყენებთ.
    გაშალეთ %1 და კომპონენტები სათითაოდ დააყენეთ.

en: Cannot copy fonts
ka: ფონტების კოპირების შეცდომა

en: Cannot move fonts
ka: ფონტების გადატანის შეცდომა

en: Only fonts may be deleted.
ka: მხოლოდ ფონტების წაშლაა შესაძლებელი.

en: Can only remove fonts from either "%1" or "%2".
ka: შეგიძლიათ გადაიტანოთ ფონტები "%1"-ში ან "%2"-ში.

en: Please specify "%1" or "%2".
ka: მიუთითეთ "%1" ან "%2".

en: No special methods supported.
ka: სპეციალური მეთოდები მხარდაუჭერელია.

en: Fonts
ka: ფონტები

en: Failed to start the system daemon
ka: სისტემური დემონის გაშვების შეცდომა

en: Backend died
ka: უკანაბოლო მოკვდა

en: %1 is a bitmap font, and these have been disabled on your system.
ka: %1 წარმოადგენს ბიტური რუკის ფონტს, რომლებიც თქვენს სისტემაში გათიშულია.

en: %1 contains the font <b>%2</b>, which is already installed on your system.
ka: %1 შეიცავს ფონტს: <b>%2</b>, რომელიც თქვენს სისტემაში უკვე აყენია.

en: %1 is not a font.
ka: %1 ფონტი არაა.

en: Could not remove all files associated with %1
ka: %1-სთან დაკავშირებული ყველა ფაილის წაშლა შეუძლებელია

en: Unknown
ka: უცნობი

en: No characters found.
ka: სიმბოლოები ნაპოვნი არაა.

[ctx: A sentence that uses all of the letters of the alphabet]
en: The quick brown fox jumps over the lazy dog
ka: ბაყაყი წყალში ყიყინებს

en: ERROR: Could not determine font's name.
ka: შეცდომა: ფონტის სახელის დადგენა შეუძლებელია.

en: %2 [1 pixel] | %2 [%1 pixels]
ka[0]: %2 [1 პიქსელი]
ka[1]: %2 [%1 პიქსელი]

en: Personal
ka: პერსონალური

en: System
ka: სისტემა

en: All
ka: &ყველა

en: Administrator
ka: ადმინისტრატორი

en: Thin
ka: თხელი

en: Extra Light
ka: ძალიან თხელი

en: Ultra Light
ka: ულტრა თხელი

en: Light
ka: მსუბუქი

en: Regular
ka: ჩვეულებრივი

en: Normal
ka: ჩვეულებრივი

en: Medium
ka: საშუალო

en: Demi Bold
ka: ნახევრად სქელი

en: Semi Bold
ka: ნახევრად სქელი

en: Bold
ka: გასქელება

en: Extra Bold
ka: ძალიან სქელი

en: Ultra Bold
ka: ულტრა სქელი

en: Black
ka: შავი

en: Heavy
ka: მძიმე

en: Roman
ka: რომანული

en: Italic
ka: დახრა

en: Oblique
ka: ირიბი

en: Ultra Condensed
ka: ულტრა შესქელებული

en: Extra Condensed
ka: ექსტრა შესქელებული

en: Condensed
ka: შესქელებული

en: Semi Condensed
ka: ნახევრად-შესქელებული

en: Semi Expanded
ka: ნახევრად-გაფართოებული

en: Expanded
ka: გაფართოებული

en: Extra Expanded
ka: ექსტრა გაფართოებული

en: Ultra Expanded
ka: ულტრა გაფართოებული

en: Monospaced
ka: ერთგვაროვანი

en: Charcell
ka: სიმბოლოს უჯრედი

en: Proportional
ka: პროპორციული

en: Other, Control
ka: სხვა, საკონტროლო

en: Other, Format
ka: სხვა, ფორმატი

en: Other, Not Assigned
ka: სხვა, მიუნიჭებელი

en: Other, Private Use
ka: სხვა, პირადი

en: Other, Surrogate
ka: სხვა, სუროგატი

en: Letter, Lowercase
ka: წერილი, პატარა სიმბოლოები

en: Letter, Modifier
ka: წერილი, მოდიფიკატორი

en: Letter, Other
ka: წერილი, სხვა

en: Letter, Titlecase
ka: წერილი, ზემოდან დასაწერი

en: Letter, Uppercase
ka: წერილი, დიდი სიმბოლოები

en: Mark, Spacing Combining
ka: ნიშანი, დაშორების შეკრება

en: Mark, Enclosing
ka: ნიშანი, ჩასმა

en: Mark, Non-Spacing
ka: ნიშანი, დაშორების-გარეშე

en: Number, Decimal Digit
ka: რიცხვი, ათეული ციფრი

en: Number, Letter
ka: რიცხვი, სიმბოლო

en: Number, Other
ka: რიცხვი, სხვა

en: Punctuation, Connector
ka: პუნქტუაცია, შემაერთებელი

en: Punctuation, Dash
ka: პუნქტუაცია, ტირე

en: Punctuation, Close
ka: პუნქტუაცია, დახურვა

en: Punctuation, Final Quote
ka: პუნქტუაცია, დამხურავი ბრჭყალი

en: Punctuation, Initial Quote
ka: პუნქტუაცია, გამხსნელი ბრჭყალი

en: Punctuation, Other
ka: პუნქტუაცია, სხვა

en: Punctuation, Open
ka: პუნქტუაცია, გახსნა

en: Symbol, Currency
ka: სიმბოლო, ფულის

en: Symbol, Modifier
ka: სიმბოლო, მოდიფიკატორი

en: Symbol, Math
ka: სიმბოლო, მათემატიკური

en: Symbol, Other
ka: სიმბოლო, სხვა

en: Separator, Line
ka: გამყოფი, ხაზი

en: Separator, Paragraph
ka: გამყოფი, პარაგრაფი

en: Separator, Space
ka: გამყოფი, ჰარე

en: Category
ka: კატეგორია

en: XML Decimal Entity
ka: XML-ის რიცხვითი ჩანაწერი

en: Show Face:
ka: სახის ჩვენება:

en: Install…
ka: დაყენება…

en: Change Text…
ka: ტექსტის შეცვლა…

en: Could not read font.
ka: ფონტის წაკითხვის შეცდომა.

en: Preview String
ka: გადახედვის სტრიქონი

en: Please enter new string:
ka: შეიყვანეთ ახალი სტრიქონი:

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: &Main Toolbar
ka: &ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

en: Preview Type
ka: გადახედვის ტიპი

en: Standard Preview
ka: სტანდარტული ხედი

en: All Characters
ka: ყველა სიმბოლო

en: Unicode Block: %1
ka: უნიკოდის ბლოკი: %1

en: Unicode Script: %1
ka: უნიკოდის სკრიპტი: %1

en: Basic Latin
ka: საბაზისო ლათინური

en: Latin-1 Supplement
ka: Latin-1 დამატებებით

en: Latin Extended-A
ka: ლათინური გაფართოებული-A

en: Latin Extended-B
ka: ლათინური გაფართოებული-B

en: IPA Extensions
ka: IPA-ის გაფართოებები

en: Spacing Modifier Letters
ka: ჰარეს მოდიფიკატორი სიმბოლოები

en: Combining Diacritical Marks
ka: შემკრები დიაკრიტიკული სანიშნები

en: Greek and Coptic
ka: ბერძნული და კოპტური

en: Cyrillic
ka: კირილიცა

en: Cyrillic Supplement
ka: კირილიცა დამატებებით

en: Armenian
ka: სომხური

en: Hebrew
ka: ივრითი

en: Arabic
ka: არაბული

en: Syriac
ka: სირიული

en: Arabic Supplement
ka: არაბული დამატებებით

en: Thaana
ka: თაანური

en: Devanagari
ka: დევაგანური

en: Bengali
ka: ბენგალური

en: Gurmukhi
ka: გურმუხული

en: Gujarati
ka: გუჯარათული

en: Oriya
ka: ორია

en: Tamil
ka: თამილური

en: Telugu
ka: ტელუგური

en: Kannada
ka: კანნადა

en: Malayalam
ka: მალაიამი

en: Sinhala
ka: სინჰალა

en: Thai
ka: ტაილანდური

en: Lao
ka: ლაოსური

en: Tibetan
ka: ტიბეტური

en: Myanmar
ka: მიანმარი

en: Georgian
ka: ქართული

en: Hangul Jamo
ka: ჰანგული ჯამო

en: Ethiopic
ka: ეთიოპიური

en: Ethiopic Supplement
ka: ეთიოპური დამატებებით

en: Cherokee
ka: ჩეროკი

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
ka: კანადური აბორიგინალური

en: Ogham
ka: ოგამი

en: Runic
ka: რუნები

en: Tagalog
ka: ტაგალოგური

en: Hanunoo
ka: ჰანუნოო

en: Buhid
ka: ბუჰიდი

en: Tagbanwa
ka: ტაგბანვა

en: Khmer
ka: კხმერული

en: Mongolian
ka: მონღოლური

en: Limbu
ka: ლიმბუ

en: Tai Le
ka: ტაი ლე

en: New Tai Lue
ka: ახალი ტაი ლუ

en: Khmer Symbols
ka: ხმერული სიმბოლოები

en: Buginese
ka: ბუგინური

en: Balinese
ka: ბალინური

en: Phonetic Extensions
ka: ფონეტიკური გაფართოებები

en: Phonetic Extensions Supplement
ka: ფონეტიკური გაფართოებების ჩანაცვლებები

en: Combining Diacritical Marks Supplement
ka: შემკრები დიაკრიტიკული სანიშნების დანამატები

en: Latin Extended Additional
ka: ლათინური დამატებით გაფართოებული

en: Greek Extended
ka: გაფართოებული ბერძნული

en: General Punctuation
ka: ზოგადი პუნქტუაცია

en: Superscripts and Subscripts
ka: ზედა და ქვედა სკრიპტები

en: Currency Symbols
ka: ფულის სიმბოლოები

en: Combining Diacritical Marks for Symbols
ka: შემკრები დიაკრიტიკული სანიშნები სიმბოლოებისთვის

en: Letter-Like Symbols
ka: წერილის მაგვარი სიმბოლოები

en: Number Forms
ka: რიცხვითი ფორმები

en: Arrows
ka: ისრები

en: Mathematical Operators
ka: მათემატიკური ოპერატორები

en: Miscellaneous Technical
ka: დანარჩენი ტექნიკური

en: Control Pictures
ka: საკონტროლო სურათები

en: Optical Character Recognition
ka: სიმბოლოების ოპტიკური გამოცნობა

en: Enclosed Alphanumerics
ka: ჩასმული ასოები და რიცხვები

en: Box Drawing
ka: ყუთის ნახატი

en: Block Elements
ka: ბლოკის ელემენტები

en: Geometric Shapes
ka: გეომეტრიული ფიგურები

en: Miscellaneous Symbols
ka: სხვადასხვა სიმბოლოები

en: Dingbats
ka: სისულელეები

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
ka: სხვადასხვა მათემატიკური სიმბოლოები - A

en: Supplemental Arrows-A
ka: დამატებითი ისრები - A

en: Braille Patterns
ka: ბრაილის შაბლონები

en: Supplemental Arrows-B
ka: დამატებითი ისრები - B

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
ka: სხვადასხვა მათემატიკური სიმბოლოები - B

en: Supplemental Mathematical Operators
ka: დამატებითი მათემატიკური ოპერატორები

en: Miscellaneous Symbols and Arrows
ka: სხვადასხვა სიმბოლოები და ისრები

en: Glagolitic
ka: გლაგოლიტური

en: Latin Extended-C
ka: ლათინური გაფართოებული-C

en: Coptic
ka: კოპტური

en: Georgian Supplement
ka: ქართული დამატებებით

en: Tifinagh
ka: ტიფინაგური

en: Ethiopic Extended
ka: გაფართოებული ეთიოპიური

en: Supplemental Punctuation
ka: დამატებითი პუნქტუაცია

en: CJK Radicals Supplement
ka: CJK რადიკალების დამატებები

en: Kangxi Radicals
ka: Kangxi-ის რადიკალები

en: Ideographic Description Characters
ka: იდეოგრაფიური აღწერის სიმბოლოები

en: CJK Symbols and Punctuation
ka: CJK სიმბოლოები და პუნქტუაცია

en: Hiragana
ka: ჰირაგანა

en: Katakana
ka: კატაკანა

en: Bopomofo
ka: ბოპომოფო

en: Hangul Compatibility Jamo
ka: Hangul-თან თავსებადი Jamo

en: Kanbun
ka: კანბუნი

en: Bopomofo Extended
ka: ბოპომოფო, გაფართოებული

en: CJK Strokes
ka: CJK-ის ჩარტყმები

en: Katakana Phonetic Extensions
ka: კატაკანის ფონეტიკური გაფართოებები

en: Enclosed CJK Letters and Months
ka: დახურული CJK ასოები და თვეებ

en: CJK Compatibility
ka: CJK-სთან თავსებადობა

en: CJK Unified Ideographs Extension A
ka: CJK გაერთიანებული იდეოგრაფების გაფართოება A

en: Yijing Hexagram Symbols
ka: იჩინგის ჰექსაგრამული სიბოლოები

en: CJK Unified Ideographs
ka: CJK გაფართოებული იდეოგრაფები

en: Yi Syllables
ka: იჩიგის მარცვლები

en: Yi Radicals
ka: იჩინგის რადიკალები

en: Modifier Tone Letters
ka: ტონის მოდიფიკატორი სიმბოლოები

en: Latin Extended-D
ka: ლათინური გაფართოებული-D

en: Hangul Syllables
ka: ჰანგულის მარცვლები

en: High Surrogates
ka: მაღალი სუროგატები

en: High Private Use Surrogates
ka: მაღალი პირადი გამოყენების სუროგატები

en: Low Surrogates
ka: დაბალი სუროგატები

en: Private Use Area
ka: პირადი გამოყენების ადგილი

en: CJK Compatibility Ideographs
ka: CJK თავსებადი იდეოგრაფები

en: Alphabetic Presentation Forms
ka: ანბანური წარმოდგენის ფორმები

en: Arabic Presentation Forms-A
ka: ფორმების არაბული პრეზენტაცია-A

en: Variation Selectors
ka: ვარიაციული სელექტორები

en: Vertical Forms
ka: ვერტიკალური ფორმები

en: Combining Half Marks
ka: ნახევრადსანიშნების კომბინირება

en: CJK Compatibility Forms
ka: CJK თავსებადობის ფორმები

en: Small Form Variants
ka: პატარა ფორმის ვარიანტები

en: Arabic Presentation Forms-B
ka: ფორმების არაბული პრეზენტაცია-

en: Half-Width and Full-Width Forms
ka: სრული-სიგანის და ნახევარი-სიგანის ფორმები

en: Specials
ka: სპეციალური სიმბოლოები

en: Linear B Syllabary
ka: წრფივი B მარცვლოვანი ანბანი

en: Linear B Ideograms
ka: წრფივი B იდეოგრამები

en: Aegean Numbers
ka: ეგეოსური რიცხვები

en: Ancient Greek Numbers
ka: ძველბერძნული ციფრები

en: Old Italic
ka: ძველი დახრილი

en: Gothic
ka: გოთური

en: Ugaritic
ka: უგარათული

en: Old Persian
ka: ძველი სპარსული

en: Deseret
ka: უდაბნოური

en: Shavian
ka: შავიური

en: Osmanya
ka: ოსმანია

en: Cypriot Syllabary
ka: კვიპრიოტული მარცვლოვანი ანბანი

en: Phoenician
ka: ფონეტიკური

en: Kharoshthi
ka: ხაროშტი

en: Cuneiform
ka: ლურსმული

en: Cuneiform Numbers and Punctuation
ka: ლურსმული რიცხვები და პუნქტუაცია

en: Byzantine Musical Symbols
ka: ბიზანტიური მუსიკალური სიმბოლოები

en: Musical Symbols
ka: მუსიკალური სიმბოლოები

en: Ancient Greek Musical Notation
ka: ძველბერძნული მუსიკალური ნოტაციები

en: Tai Xuan Jing Symbols
ka: Tai Xuan Jing-ის სიმბოლოები

en: Counting Rod Numerals
ka: ჩხირებით თვლა

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
ka: მათემატიკური ალფარიცხვული სიმბოლოები

en: CJK Unified Ideographs Extension B
ka: CJK გაერთიანებული იდეოგრაფების გაფართოება B

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
ka: CJK თავსებადი იდეოგრაფების დამატებები

en: Tags
ka: ჭდეები

en: Variation Selectors Supplement
ka: ვარიაციული სელექტორების დამატება

en: Supplementary Private Use Area-A
ka: პირადი გამოყენების ადგილი-A

en: Supplementary Private Use Area-B
ka: პირადი გამოყენების ადგილი-B

en: Braille
ka: ბრაილური

en: Canadian Aboriginal
ka: კანადური აბორიგინალური

en: Common
ka: ჩვეულებრივი

en: Cypriot
ka: კვიპრიოტი

en: Greek
ka: ბერძნული

en: Han
ka: ჰანური

en: Hangul
ka: ჰანგული

en: Inherited
ka: მემკვიდრეობით

en: Latin
ka: ლათინური

en: Linear B
ka: წრფივი B

en: Yi
ka: იოქტი
