plasma-workspace - en to ka translation catalogue (17 entries)

en: No title
ka: სათაურის გარეშე

en: No media playing
ka: არაფერს ვუკრავ

en: Shuffle
ka: შემთხვევით

[ctx: Play previous track]
en: Previous Track
ka: წინა აუდიობილიკი

[ctx: Pause playback]
en: Pause
ka: შეჩერება

[ctx: Start playback]
en: Play
ka: დაკვრა

[ctx: Play next track]
en: Next Track
ka: შემდეგი აუდიობილიკი

en: Repeat Track
ka: აუდიობილიკის გამეორება

en: Repeat
ka: გამეორება

[ctx: Open player window or bring it to the front if already open]
en: Open
ka: გახსნა

[ctx: Stop playback]
en: Stop
ka: შეჩერება

[ctx: Quit player]
en: Quit
ka: &გასვლა

en: Choose player automatically
ka: დამკვრელის ავტომატური შერჩევა

[ctx: @info:tooltip %1 is a musical artist and %2 is an app name]
en: by %1 (%2)
    Middle-click to pause
    Scroll to adjust volume
ka: ავტორი: %1 (%2)
    შესაჩერებლად გამოიყენეთ შუა-წკაპი
    ხმის შესაცვლელად ბორბალი გამოიყენეთ

[ctx: @info:tooltip %1 is an app name]
en: %1
    Middle-click to pause
    Scroll to adjust volume
ka: %1
    შესაჩერებლად გამოიყენეთ შუა-წკაპი
    ხმის მოსარგებად ბორბალი გამოიყენეთ

[ctx: @info:tooltip %1 is a musical artist and %2 is an app name]
en: by %1 (paused, %2)
    Middle-click to play
    Scroll to adjust volume
ka: ავტორი %1 (შეჩერებული, %2)
    დასაკრავად გამოიყენეთ შუა-წკაპი
    ხმის შესაცვლელად ბორბალი გამოიყენეთ

[ctx: @info:tooltip %1 is an app name]
en: Paused (%1)
    Middle-click to play
    Scroll to adjust volume
ka: შეჩერებული (%1)
    დასაკრავად გამოიყენეთ შუა-წკაპი
    ხმის შესაცვლელად ბორბალი გამოიყენეთ
