plasma-workspace - en to ka translation catalogue (33 entries)

en: General
ka: ძირითადი

en: Entries
ka: ჩანაწერები

en: Application Status
ka: აპლიკაციის სტატუსი

en: Communications
ka: კომუნიკაციები

en: System Services
ka: სისტემური სერვისები

en: Hardware Control
ka: აპარატურის კონტროლი

en: Miscellaneous
ka: სხვადასხვა

[ctx: Name of the system tray entry]
en: Entry
ka: ერთეული

en: Visibility
ka: ხილვადობა

en: Keyboard Shortcut
ka: კლავიატურის მალსახმობი

en: Shown when relevant
ka: გარემოების მიხედვით ჩვენება

en: Always shown
ka: ყოველთვის ნაჩვენები

en: Always hidden
ka: ყოველთვის დამალული

en: Disabled
ka: გამორთულია

en: Always show all entries
ka: ყოველთვის ყველა ჩანაწერის ჩვენება

[ctx: The arrangement of system tray icons in the Panel]
en: Panel icon size:
ka: პანელის ხატულების ზომა:

en: Small
ka: პატარა

en: Scale with Panel height
ka: პანელის სიმაღლესთან ერთად გადიდება

en: Scale with Panel width
ka: პანელის სიგანესთან ერთად გადიდება

en: Automatically enabled when in Touch Mode
ka: შეხების რეჟიმში ავტომატურადაა ჩართული

[ctx: @label:listbox The spacing between system tray icons in the Panel]
en: Panel icon spacing:
ka: პანელის ხატულებს შორის დაშორება:

[ctx: @item:inlistbox Icon spacing]
en: Small
ka: პატარა

[ctx: @item:inlistbox Icon spacing]
en: Normal
ka: ჩვეულებრივი

[ctx: @item:inlistbox Icon spacing]
en: Large
ka: დიდი

[ctx: @info:usagetip under a combobox when Touch Mode is on]
en: Automatically set to Large when in Touch Mode
ka: შეხების რეჟიმში ავტომატურად დიდი ზომების დაყენება

[ctx: @action:button]
en: Go Back
ka: უკან გადასვლა

en: Status and Notifications
ka: სტატუსი და შეტყობინებები

en: More actions
ka: მეტი ქმედება

en: Keep Open
ka: ღიად დატოვება

en: Expand System Tray
ka: სისტემის კუთხის გადიდება

en: Show all the items in the system tray in a popup
ka: სისტემის კუთხეში მყოფი ელემენტების მხტუნავ ფანჯარაში ჩვენება

en: Close popup
ka: მხტუნარას დახურვა

en: Show hidden icons
ka: დამალული ხატულების ჩვენება
