plasma-workspace - en to ka translation catalogue (14 entries)

[ctx: Name for global shortcuts category]
en: Media Controller
ka: მედიის კონტროლერი

en: Play/Pause media playback
ka: მედიის დაკვრა/გაჩერება

en: Media playback next
ka: შემდეგი მედიის დაკვრა

en: Media playback previous
ka: წინა მედიის დაკვრა

en: Stop media playback
ka: დაკვრის გაჩერება

en: Pause media playback
ka: დაკვრის შეჩერება

en: Play media playback
ka: დაკვრის დაწყება

en: Media volume up
ka: ხმის აწევა

en: Media volume down
ka: ხმის დაწევა

en: The media player '%1' cannot perform the action '%2'.
ka: მედიის დამკვრელს "%1" ქმედების '%2' შესრულება არ შეუძლია.

en: Attempting to perform the action '%1' failed with the message '%2'.
ka: ქმედება "%1" ავარიულად დასრულდა, შეტყობინებით "%2".

en: The argument '%1' for the action '%2' is missing or of the wrong type.
ka: არგუმენტი %1 ქმედებისთვის '%2' აკლია ან არასწორი ტიპისაა.

en: The operation '%1' is unknown.
ka: უცნობი ოპერაცია: %1.

en: Unknown error.
ka: უცნობი შეცდომა.
