plasma-workspace - en to ka translation catalogue (47 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (forceFontDPI), group (General)
en: Force font DPI on X11
ka: X11-ზე ფონტის DPI-ის ძალით დაყენება

note: i18n: ectx: label, entry (font), group (General)
en: General font
ka: ზოგადი ფონტი

note: i18n: ectx: label, entry (fixed), group (General)
en: Fixed width font
ka: ფიქსირებული სიგანის ფონტი

note: i18n: ectx: label, entry (smallestReadableFont), group (General)
en: Small font
ka: პატარა ფონტი

note: i18n: ectx: label, entry (toolBarFont), group (General)
en: Tool bar font
ka: ხელსაწყოს ზოლის ფონტი

note: i18n: ectx: label, entry (menuFont), group (General)
en: Menu font
ka: მენიუს ფონტი

note: i18n: ectx: label, entry (activeFont), group (WM)
en: Window title font
ka: ფანჯრის სათაურის ფონტი

[ctx: use system subpixel setting]
en: Vendor default
ka: მომწოდებლის ნაგულისხმები

[ctx: no subpixel rendering]
en: None
ka: არაფერი

en: Vertical RGB
ka: ვერტიკალური RGB

en: Vertical BGR
ka: ვერტიკალური BGR

[ctx: use system hinting settings]
en: Vendor default
ka: მომწოდებლის ნაგულისხმები

[ctx: medium hinting]
en: Medium
ka: საშუალო

[ctx: no hinting]
en: None
ka: არაფერი

[ctx: slight hinting]
en: Slight
ka: ოდნავ

[ctx: full hinting]
en: Full
ka: სრული

[ctx: %1 is the name of a font type, %2 is the size in points (pt). Ex: Noto Sans 10pt]
en: %1 %2pt
ka: %1 %2წრტ

en: Adjust Global Scale…
ka: გლობალურის მასშტაბის გასწორება…

en: Some changes such as anti-aliasing or DPI will only affect newly started applications.
ka: ზოგიერთი პარამეტრი, ისეთი, როგორიცაა ფონტების DPI-ის ან მომრგვალების პარამეტრები, მხოლოდ ახლად გაშვებულ აპლიკაციებს შეეხებათ.

en: Very large fonts may produce odd-looking results. Instead of using a very large font size, consider adjusting the global screen scale.
ka: ძალიან დიდმა ფონტებმა შეიძლება უცნაური გარეგნობის მქონე შედეგები გამოიღოს. ძალიან დიდი ფონტის ზომების გამოყენებას ეკრანის გლობალური მასშტაბირება სჯობს.

en: The recommended way to scale the user interface is using the global screen scaling feature.
ka: მომხმარებლის ინტერფეისის მასშტაბირების საუკეთესო საშუალება გლობალური ეკრანის მასშტაბირების პარამეტრია.

en: &Adjust All Fonts…
ka: &ყველა ფონტის გასწორება…

en: General:
ka: საერთო:

en: Select general font
ka: აირჩიეთ ზოგადი ფონტი

en: Fixed width:
ka: ფიქსირებული სიგანის:

en: Select fixed width font
ka: აირჩიეთ ფისქირებული სიგანის ფონტი

en: Small:
ka: პატარა:

en: Select small font
ka: აირჩიეთ პატარა ფონტი

en: Toolbar:
ka: ხელსაწყოთა ზოლი:

en: Select toolbar font
ka: აირჩიეთ ხელსაწყოთა ზოლის ფონტი

en: Menu:
ka: მენიუ:

en: Select menu font
ka: აირჩიეთ მენიუს ფონტი

en: Window title:
ka: ფანჯრის სათაური:

en: Select window title font
ka: აირჩიეთ ფანჯრის სათაურის ფონტი

en: Anti-Aliasing:
ka: მომრგვალება:

en: Enable
ka: ჩართვა

[ctx: @info:tooltip Anti-Aliasing]
en: Pixels on displays are generally aligned in a grid. Therefore shapes of fonts that do not align with this grid will look blocky and wrong unless <emphasis>anti-aliasing</emphasis> techniques are used to reduce this effect. You generally want to keep this option enabled unless it causes problems.
ka: პიქსელები ეკრანზე ჩვეულებრივ ბადეზეა განლაგებული. ამიტომ ფონტების მოხაზულობა, რომელიცა ამ ბადეში არ ჯდება, კუთხოვანი გამოჩნდება, თუ არ იყენებთ <emphasis>მოგლუვების</emphasis> ტექნოლოგიას, რომელიც ამ პრობლემის აღმოსაფხვრელადაა გამოგონილი.

en: Exclude range from anti-aliasing
ka: დიაპაზონის მომრგვალებიდან ამოღება

en: %1 pt
ka: %1 წრტ

en: to
ka: სადამდე

[ctx: Used as a noun, and precedes a combobox full of options]
en: Sub-pixel rendering:
ka: ქვეპიქსელის რენდერი:

[ctx: @info:tooltip Sub-pixel rendering]
en: <para>On TFT or LCD screens every single pixel is actually composed of three or four smaller monochrome lights. These <emphasis>sub-pixels</emphasis> can be changed independently to further improve the quality of displayed fonts.</para> <para>The rendering quality is only improved if the selection matches the manner in which the sub-pixels of your display are aligned. Most displays have a linear ordering of <emphasis>RGB</emphasis> sub-pixels, some have <emphasis>BGR</emphasis> and some exotic orderings are not supported by this feature.</para>This does not work with CRT monitors.
ka: <para>TFT ან LCD ეკრანებზე თითოეული პიქსელი რეალურად სამი ან ოთხი პატარა მონოქრომული სინათლისგან შედგება . ეს <emphasis>ქვე-პიქსელები შეიძლება შეიცვალოს</emphasis> დამოუკიდებლად, ნაჩვენები შრიფტების ხარისხი რათა კიდევ უფრო გაუმჯობესდეს.</para> <para>გაწევის ხარისხი მხოლოდ იმ შემთხვევაშია გაუმჯობესებული, თუ შერჩევა შეესაბამება თქვენი ეკრანის ქვე-პიქსელების შესაბამისობას. ეკრანების უმეტესობას აქვს <emphasis>RGB</emphasis> ქვე-პიქსელების ხაზოვანი შეკვეთა, ზოგიერთს აქვს <emphasis>BGR</emphasis> და ზოგიერთი ეგზოტიკური შეკვეთა არ არის მხარდაჭერილი ამ მახასიათებლით.</para> ეს არ მუშაობს CRT მონიტორებთან.

[ctx: Used as a noun, and precedes a combobox full of options]
en: Hinting:
ka: მომრგვალება:

[ctx: @info:tooltip Hinting]
en: Hinting is a technique in which hints embedded in a font are used to enhance the rendering quality especially at small sizes. Stronger hinting generally leads to sharper edges but the small letters will less closely resemble their shape at big sizes.
ka: ჰინტინგი წარმოადგენს ტექნოლოგიას, როცა მინიშნებები, როგორ უნდა გავაუმჯობესოთ მისი რენდერის, განსაკუთრებით კი მცირე ზომების გამოყენებისას, ფონტშია ჩაშენებული. უფრო ძლიერი ჰინტინგი ძირითადად წამახულ წიბოებს გამოხატავს, მაგრამ პატარა ასოები მათ უფრო დიდ ვარიანტებს ნაკლებად წააგვანან.

en: Force font DPI:
ka: ფონტის DPI-ის ძალით დაყენება:

[ctx: @info:tooltip Force fonts DPI]
en: <para>Enter your screen's DPI here to make on-screen fonts match their physical sizes when printed. Changing this option from its default value will conflict with many apps; some icons and images may not scale as expected.</para><para>To increase text size, change the size of the fonts above. To scale everything, use the scaling slider on the <interface>Display & Monitor</interface> page.</para>
ka: <para>შეიყვანეთ თქვენი ეკრანის DPI, რათა ეკრანის ფონტების ზომა დაბეჭდვისას როგორც გამოჩნდება, იმას დაემთხვეს. ამ პარამეტრის ნაგულისხმები მნიშვნელობიდან შეცვლა ბევრ აპლიკაციასთან გამოიწვევს კონფლიქტს. ზოგიერთი ხატულები და გამოსახულებები შეიძლება, როგორც მოსალოდნელი იყო, ისე კარგად არ მასშტაბირდებოდეს.</para><para>ტექსტის ზომის გასაზრდელად შეცვალეთ ფონტის ზომა ზემოთ. ყველაფრის მასშტაბირებისთვის გამოიყენეთ ჩოჩია<interface>ეკრანისა და ჩვენების </interface> გვერდზე.</para>

en: Select Font
ka: აირჩიეთ ფონტი
