plasma-workspace - en to ka translation catalogue (66 entries)

en: Configure Mouse Actions Plugin
ka: თაგუნას ქცევის დამატების მორგება

[ctx: @label %1 is the Plasma version]
en: KDE Plasma 6.0 Alpha
ka: KDE Plasma 6.0 ალფა

[ctx: @label %1 is the Plasma version]
en: KDE Plasma 6.0 Beta 1
ka: KDE Plasma 6.0 ბეტა 1

[ctx: @label %1 is the Plasma version]
en: KDE Plasma 6.0 Beta 2
ka: KDE Plasma 6.0 ბეტა 2

[ctx: @label %1 is the Plasma version]
en: KDE Plasma %1 Beta
ka: KDE Plasma %1 ბეტა

[ctx: @label %1 is the Plasma version, %2 is the beta release number]
en: KDE Plasma %1 Beta %2
ka: KDE Plasma %1 ბეტა %2

[ctx: @info:usagetip]
en: Visit bugs.kde.org to report issues
ka: შეცდომების შესახებ მოსაწერად ეწვიეთ bugs.kde.org

[ctx: @action:button]
en: Copy Plasma Version
ka: Plasma-ის ვერსიის კოპირება

[ctx: @action:button]
en: Report a Bug…
ka: შეცდომის პატაკი…

[ctx: @title:menu]
en: Hide Preview Banner
ka: მინიატურის ბანერის დამალვა

[ctx: @action:button Hide the preview banner until the system is restarted]
en: Hide Until Restart
ka: დამალვა გადატვირთვამდე

[ctx: @action:button Hide the preview banner permanently]
en: Hide Permanently…
ka: სამუდამოდ დამალვა…

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to permanently hide the preview banner?<nl/><nl/>This action can only be undone by removing the line beginning with <icode>ShowDesktopPreviewBanner</icode> in the <filename>kdeglobals</filename> config file.
ka: მართლა გნებავთ სამუდამოდ დამალოთ მინიატურის ბანერი?<nl/><nl/>ამ ქმედების დაბრუნება, მხოლოდ, <filename>kdeglobals</filename> კონფიგურაციის ფაილიდან <icode>ShowDesktopPreviewBanner</icode> შემცველი ხაზის წაშლით შეგიძლიათ.

[ctx: @title:window]
en: Hide Preview Banner?
ka: დავმალო მინიატურის ბანერი?

en: Enter Edit Mode
ka: ჩასწორების რეჟიმზე გადასვლა

en: Exit Edit Mode
ka: ჩასწორების რეჟიმიდან გასვლა

en: Plasma Shell
ka: Plasma-ის სამუშაო მაგიდის გარსი

en: Enable QML Javascript debugger
ka: QML-ის Javascript-ის გამმართველს ჩართვა

en: Do not restart plasma-shell automatically after a crash
ka: სიკვტილის შემდეგ plasma-shell ავტომატურად არ გაეშვება

en: Force loading the given shell plugin
ka: გარსის მითითებული დამატების ძალით ჩატვირთვა

en: Replace an existing instance
ka: გაშვებული ასლის ჩანაცვლება

en: Lists the available options for user feedback
ka: მომხმარებლის უკუკავშირის ხელმისაწვდომი ვარიანტები

en: Plasma Failed To Start
ka: Plasma-ის გაშვების შეცდომა

en: Plasma is unable to start as it could not correctly use OpenGL 2 or software fallback
    Please check that your graphic drivers are set up correctly.
ka: Plasma-ის გაშვების შეცდომა: OpenGL2-ის და პროგრამულ რენდერზე გადართვა შეუძლებელია
    შეამოწმეთ, თქვენი გრაფიკის დრაივერები სწორად თუა დაყენებული.

[ctx: OSD informing that the system is muted, keep short]
en: Audio Muted
ka: აუდიო ჩაჩუმებულია

[ctx: OSD informing that the microphone is muted, keep short]
en: Microphone Muted
ka: მიკროფონი ჩაჩუმებულია

[ctx: OSD informing that some media app is muted, eg. Amarok Muted]
en: %1 Muted
ka: %1 ჩაჩუმებულია

[ctx: touchpad was enabled, keep short]
en: Touchpad On
ka: თაჩპედის ჩართვა

[ctx: touchpad was disabled, keep short]
en: Touchpad Off
ka: თაჩპედის გამორთვა

[ctx: wireless lan was enabled, keep short]
en: Wifi On
ka: Wifi ჩართულია

[ctx: wireless lan was disabled, keep short]
en: Wifi Off
ka: Wifi გამორთულია

[ctx: Bluetooth was enabled, keep short]
en: Bluetooth On
ka: Bluetooth ჩართულია

[ctx: Bluetooth was disabled, keep short]
en: Bluetooth Off
ka: Bluetooth გამორთულია

[ctx: mobile internet was enabled, keep short]
en: Mobile Internet On
ka: მობილური ინტერნეტი ჩართულია

[ctx: mobile internet was disabled, keep short]
en: Mobile Internet Off
ka: მობილური ინტერნეტი გამორთულია

[ctx: on screen keyboard was enabled because physical keyboard got unplugged, keep short]
en: On-Screen Keyboard Activated
ka: კლავიატურა ეკრანზე ჩართულია

[ctx: on screen keyboard was disabled because physical keyboard was plugged in, keep short]
en: On-Screen Keyboard Deactivated
ka: კლავიატურა ეკრანზე გამორთულია

[ctx: power management was inhibited, keep short]
en: Sleep and Screen Locking Blocked
ka: ძილი და ეკრანის ჩაკეტვა დაბლოკილია

[ctx: power management was uninhibited, keep short]
en: Sleep and Screen Locking Unblocked
ka: ძილი და ეკრანის ჩაკეტვა განბლოკილია

[ctx: Power profile was changed to power save mode, keep short]
en: Power Save Mode
ka: ენერგიის დაზოგვის რეჟიმი

[ctx: Power profile was changed to balanced mode, keep short]
en: Balanced Power Mode
ka: დაბალანსებული კვების რეჟიმი

[ctx: Power profile was changed to performance mode, keep short]
en: Performance Mode
ka: წარმადობის რეჟიმი

en: With an NVIDIA GPU on X11, the Floating style and Adaptive opacity mode are known to cause poor window drag and resize performance. Consider using other settings.
ka: თუ იყენებთ NVIDIA GPU-ს X11-ზე, მცურავი სტილი და ადაპტიური გაუმჭვირვალობის რეჟიმებს, ცნობილია, რომ ფანჯრის გადათრევისა და ზომის შეცვლისას საშინელი წარმადობა გააჩნიათ. იფიქრეთ სხვა პარამეტრების გამოყენებაზე.

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Panel Configuration
ka: პანელის კონფიგურაციის დამალვა

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Panel Configuration
ka: პანელის კონფიგურაციის ჩვენება

en: Internal Screen on %1
ka: შიდა ეკრანი %1-ზე

[ctx: Screen manufacturer and model on connector]
en: %1 %2 on %3
ka: %1 %2 %3-ზე

en: Disconnected Screen %1
ka: გაითიშა ეკრანი %1

en: Show Desktop
ka: სამუშაო მაგიდის ჩვენება

en: Hide Desktop
ka: სამუშაო მაგიდის დამალვა

en: Activate Application Launcher
ka: აპლიკაციების გამშვების აქტივაცია

en: Show Activity Switcher
ka: აქტივობების გადამრთველის ჩვენება

en: Stop Current Activity
ka: მიმდინარე აქტივობის შეჩერება

en: Switch to Previous Activity
ka: წინა აქტივობაზე გადართვა

en: Switch to Next Activity
ka: შემდეგ აქტივობაზე გადართვა

en: Activate Task Manager Entry %1
ka: ამოცანების მენეჯერის ჩანაწერის აქტივაცია: %1

[ctx: @action:button]
en: Manage Desktops and Panels…
ka: სამუშაო მაგიდებისა და პანელების მართვა…

en: Move keyboard focus between panels
ka: კლავიატურის ფოკუსის პანელებს შორის გადატანა

en: Add Panel
ka: პანელის დამატება

[ctx: Creates an empty containment (%1 is the containment name)]
en: Empty %1
ka: %1-ის დაცარიელება

en: Software Renderer In Use
ka: გამოიყენება პროგრამული რენდერერი

[ctx: Tooltip telling user their GL drivers are broken]
en: Software Renderer In Use
ka: გამოიყენება პროგრამული რენდერერი

[ctx: Tooltip telling user their GL drivers are broken]
en: Rendering may be degraded
ka: რენდერის წარმადობა შეიძლება დაეცეს

en: Never show again
ka: მეტჯერ აღარ აჩვენო ეს გაფრთხილება

en: Panel Count
ka: პანელების რაოდენობა

en: Counts the panels
ka: პანელების რაოდენობა
